AKP’ye Yalakalıkta Sınır Yok: UBP’den, AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’na Teşekkürlük İlgi

AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’nın, UBP Genel Merkezi’ni ziyaretine ilişkin yaptığı paylaşım ülkemizdeki siyasilerin AKP’ye yalakalıkta birbiriyle yarıştığını adeta belgeliyor.

AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’nın sosyal medya hesabındaki paylaşımında milletvekili ve UBP Genel Sekreteri Hasan Taçoy’a ilgi ve alakası için teşekkür edildiği görülüyor.

 

Bağımsızlık Yolu Yasal Statüsünü Sormuştu

Bağımsızlık Yolu 9 Şubat 2018 tarihinde AKP Temsilciliği ve Gençlik Kolları’nın ülkemizde yasal olarak kurulup kurulmadığı, hangi mevzuat uyarınca kurulduğu ve faaliyetlerinin ilgili Bakanlıkça denetlenip denetlenmediği konusunda bilgi edinme başvurusunda bulunmuş ve İçişleri Bakanlığı  sorumluluktan kaçarcasına “Bakanlığımızca yürütülen mevzuat içerisinde yabancı bir siyasal partinin ülkemizde temsilcilik açmasını engelleyen herhangi bir kurala rastlanmamıştır.”  cevabını vermişti.

“Derhal Kapatılsın”

Bakanlığın verdiği cevap üzerine Bağımsızlık Yolu, AKP Kıbrıs temsilciliklerinin hiçbir yasaya veya başka bir mevzuata dayanmadığı, herhangi bir izin alınmadan açılmış olduğundan yasaya göre derhal kapatılması gerektiğini vurgulamıştı.

Bakanlığa Göre Yunan Altın Şafak da Açabiliyor!

Bakanlığın “yabancı bir siyasal partinin ülkemizde temsilcilik açmasını engelleyen herhangi bir kurala rastlanmamıştır” şeklindeki cevabına göre, örneğin Yunanistan’da faaliyet yürüten ırkçı parti Altın Şafak  da kktc’de temsilcilik  açabiliyor.

Yabancı bir siyasal partinin ülkemizde temsilcilik açması konusunda herhangi bir düzenlemeye gitmeyen 4’lü koalisyon hükümetinin, olası bir Altın Şafak kktc Temsilciliği durumunda ne yapacağı merak konusu.