Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Örgütü, İşten Çıkarılan Gönyeli Belediyesi Çalışanına Dayanışma Belirtti

Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Örgütü, bugün saat 14.00’da 10 yıldır Gönyeli Belediyesi adına geçici olarak çalışan ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’nin talimatıyla gerekçesiz olarak işten durdurulan Savaş Gencer’e eylem yaptığı nokta olan Gönyeli Belediyesi önünde bir dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Keleşzade: Belediye Kendisini Var Eden Emekçileri Mağdur Eden Bu Tutumdan Dönmeli

Basına konuyla ilgili demeç veren Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Sorumlusu Mustafa Keleşzade, emekten yana olmakla övünen Gönyeli Belediyesi’nin çalışanları işinden etmesinin olabilecek en yanlış şey olduğunu vurgularken, “Belediyenin geçici işçi sistemiyle, kadrolama yapmaksızın ve sendikasız bir şekilde işçi çalıştırmasının yanlışlığının altını çizeriz .”dedi.

Keleşzade konuşmasını, “Belediyenin belediyeyi var eden emekçileri mağdur eden tutumundan bir an önce dönmeye çağırırız.” şeklinde bitirdi.

Basına demeç verdikten sonra, işten çıkarılan işçilerle bir süre daha konuşan Bağımsızlık Yolu üyeleri, ardından CTP Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’ye bu tutumdan vazgeçmesii gerektiği mesajını vermek için Belediye binasına girdiler. Ancak Benli’nin binada bulunmaması dolayısıyla oradan bulunan işçilerle bir süre daha sohbet edip belediyeden ayrıldılar.