Eğitimin Gelişmesi, TC ile Kaynaşmaya Feda Olsun: Hükümet, Eğitimin Geliştirilmesi Kalemini Çanakkale Kampı İçin Harcıyor

Bakanlar Kurulu 17 Aralık 2018 tarihinde aldığı bir kararla, “Eğitim ve Öğretim Hizmetlerinin Geliştirilmesi ve Katkı Projesi” için ayrılmış olan 380,000 TL’yi, Çanakkale Gençlik Kampı liderlerinin ülkemizi ziyaretleri kapsamında yapılan harcamalar için kullanmaya karar verdi.

380,000 TL TC’li Personelin Masraflarına Gidecek 

Kamusal eğitim her geçen gün daha da fazla yıpranır, yeni okullar yapılmaz, var olan okullar yıkılırken; eğitim hizmetlerinin geliştirilmesi için ayrılan paranın yeme-içme için harcanması kararı vatandaşlardan tepki topladı. Bakanlar Kurulu aldığı kararda 380,000 TL’yi 30 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında ülkemizi ziyaret eden TC’li personelin masrafları için kullanacağını duyurdu.

TC ile İşbirliğiyle Eğitimin İlgisi Ne? 

Çanakkale Gençlik Kampı’nın amacı, söz konusu kararda: “TC ile var olan işbirliğini geliştirmek, her iki ülke vatandaşlarının kültürel ve sosyal açıdan kaynaşmaları ve paylaşımlarının artması” olarak tanımlandı. TC ile işbirliğini geliştirmek ve iki ülke vatandaşlarının kaynaşmasının arttırılmasının, eğitimin geliştirilmesi ile ne ilgisi olduğu ise merak konusu oldu.

Çocuklarımıza  “Gırtlağınızı Keserim Sizin” Diyen ‘Lider’ de Var mı?

Bilindiği gibi Çanakkale Kampı halkımız arasında son gündeme geldiğinde Oğuz isimli gençlik liderinin çocuklarımıza hakaret ettiği videolarla anılmıştı. Ülkemizi ziyaret eden ve tüm masrafları eğitimin geliştirilmesi kaleminden harcanan liderler arasında, çocuklarımıza “gırtlağınızı keserim sizin” diyen “lider” in de bulunup bulunmadığı bilinmiyor.

İşte o karar:

Oğuz ismindeki ‘liderin’ çocuklarımıza savurduğu tehdit ve hakaretlerin ses kaydı: