Polis Emeklileri Derneği Başkanı Nurettin Çırakoğlu’ndan Acı İtiraf: “kktc’de, Türkiye’den Resmi Olarak Görevlendirilen Bir Emniyet Müdürü Vardı”

Polis Emeklileri Derneği Başkanı Nurettin Çırakoğlu, Polis teşkilatında gerçekleştirilen “FETÖ” soruşturmasına ilişkin yaptığı açıklamada acı itiraflarda bulundu.

Yeni Bakış’tan Melin DOBRAN’ın haberine göre; Çırakoğlu, Türkiye’deki  “darbe girişimi” olayından önce Kıbrıs’ta böyle bir şey bilinmediğini vurgularken,  kktc’de Türkiye’den resmi olarak görevlendirilen bir emniyet müdürü olduğunun altını çizdi.  Ayrıca Türkiye’den gelen irtibat subayına Polis Genel Müdürlüğü’nde bir de daire verildiğini belirtti.

(Yeni Bakış)

Türkiye’den kktc Polisi’nde Görevlendirilen Subay “FETÖ”den Cezaevinde

Tufan Erhürman’ın “sivile bağlanması önceliğimiz değil” dediği Polis teşkilatına, yabancı bir ülke olan Türkiye’den bir subayın  resmi olarak yollanması ise kktc’nin bağımsız ve egemen bir devlet olmadığını kanıtlıyor.

“‘FETÖ’den Cezaevinde Olan Subayın, PGM’de Odası Vardı”

Çırakoğlu açıklamalarında, “Bu kişiyle Kıbrıs’ta irtibatta olan bazı polis yetkilileri vardı ve bunlar Polis Genel Müdürü bilgisi dâhilindeydi. Yan yana odaları vardı.” şeklinde ifadelere de yer verdi.