Tufan’ın Polisi, Tayyip’in Kan Davasını Ülkemize Taşıdı

kktc Polis Genel Müdürlüğü tarafından,  “FETÖ ile ilişkileri” gerekçe gösterilerek çok sayıda polis memuruna yönelik soruşturma başlatıldı.

Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu imzasıyla bazı polislere yollanan yazıda; FETÖ soruşturma kapsamında soruşturulan kişilerle yaptıkları telefon görüşmelerinden, Fettullah Gülen’i öven toplantılara katılmaktan/düzenlemekten, FETÖ’nün düzenlediği piknik ve toplantılara katılmaktan, FETÖ’nün Türkiye’ye düzenlediği ücretsiz gezilere katılmaktan, FETÖ soruşturması kapsamındaki Şelale Ltd., Pi Analitik Ltd ve Şule Ltd. İle ilişki içinde olmaktan dolayı aleyhlerinde “FETÖ ile ilişki içinde olmaktan” soruşturma açıldığı belirtildi.

FETÖ Varsa AKP Eliyle

Türkiye’de, Fettullah Gülen’i övme yarışının olduğu ve kktc’nin ismi geçen örgütü terör listesine almadığı bir tarihte, eğer varsa, ülkemize AKP eliyle sokulduğu aşikar bu yapılanmayla bağlantılı olan şirketlerden mal veya hizmet satın almanın “terör örgütüyle ilişki içinde olmaya” yorulması ise abesle iştigal.

Dersaneyi  kktc’nin Bakanı Açmıştı

Ayrıca açılışını dönemin Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün yaptığı bir dersaneden herhangi bir vatandaşın hizmet almış olması da soruşturma açılmaya dayanak olarak gösteriliyor.

Soruşturulmak, Suç Gibi Gösteriliyor

Hukuka sığmayan bir diğer nokta ise, haklarında soruşturma açılmış kişilerle bağlantı kurmanın soruşturma dayanağı yapılarak, suçsuzluk karinesinin yerle bir edilmesi.

Yazı yollanan polislerden,  şahsen veya avukatlarıyla birlikte yazılı savunma vermek için Polis Hizmeti Komisyonu’nda olmaları istendi.

22 Ocak saldırılarına müdahale ettirmeyen, Meclis damına çıkan 9 saldırganı hala bulamayan ve son olarak kitap bulundurmaktan Bengül Gargınsu’yu tutuklatan Manavoğlu, yurt dışından ülkemize sokulan bir hesaplaşmayı bazı polis çalışanlarına ödetmeye çalışıyor.

Bağımsızlık Yolu Eylem Yapıp, Manavoğlu’nun İstifasını İstemişti

Bağımsızlık Yolu Meclisi, polis içerisinde FETÖ soruşturması başlatılmasına  ilişkin olarak 20 Nisan 2017 tarihinde yayınladığı basın açıklamasında, bahsi geçen örgütün ve polisimiz içindeki varsayılan ilişkilerinin gerçeklik payı olsa bile, bu işin sorumlusunun da yıllardır Kıbrıslı Türklerin iradesi hilafına Polis Teşkilatını dışardan idare edenler olduğunu vurgulamıştı.

Öte yandan Bağımsızlık Yolu,  Polis Genel Müdürü Manavoğlu’nun 22 Ocak Olayları’ndaki olumsuz tutumundan dolayı PGM önünde eylem yapıp istifasını istemişti. ancak  istifası veya görevden alınması bir tarafa dursun, Manavoğlu olumsuz faaliyetlerine devam ediyor.