“Beleşe Deniz 2018: Bir Pazar Ansızın Gelebiliriz” Eylemi Yapılıyor

Halkın denize ücretsiz erişim hakkına sahip çıkmak için pazar günü, saat 11:00’de, Karakum Lemar’da buluşulup “Beleşe Deniz 2018: Bir Pazar Ansızın Gelebiliriz” eylemi düzenleniyor.

“Beleşe Deniz: Plajlar Halkındır” sosyal medya hesabı Karakum Lemar’da buluşma çağrısı yaparken, gidilecek olan plaja ise eylemciler görüş alışverişi yaparak, birlikte karar verecekler. Yapılan çağrının tam metni şöyle:

“Bir ada ülkesinde yaşamamıza rağmen bütün kıyılarımızın sermaye tarafından kuşatılması nedeni ile denize giremez olduk. Anayasada sunulan hizmetler karşılığında istenilebilecek ücret 0,003 TL olarak belirlenmiş olmasına rağmen, birçok işletme sahibi fahiş fiyatlar ile halkımızın anayasal hakkına erişimini gasp ediyor.
Tekrar etmek isteriz ki, anayasa madde 38’e göre, vatandaşın 100 metrelik kıyı şeridine girişi engellenemez ve hiçbir ücrete tabi tutulamaz. Halkımız hiçbir hizmet almak istemiyorsa plajlara ücretsiz girmekte özgürdür. Hizmet alma durumunda ise fahiş fiyatlar vermek zorunda değildir!
Yetersiz bir asgari ücret ve normalin üzerinde bir hayat pahalılığı ile boğuşan halkımız anayasal hakkı olan plajlara “beleşe” girmeye devam edecektir.

Bu nedenle, hala daha anayasayı uygulamaktan kaçınan ve gerek kapıda, gerekse uzun uğraşlar sonucunda plaja girmeyi başaran halkımıza içerde türlü türlü yıldırma politikası uygulayan işletmelere söylüyoruz; Bir pazar ansızın gelebiliriz!

Herkesi anayasal hakkına sahip çıkmaya ve sermayenin karşısında bir şemsiye altında birleşerek serinlemeye davet ediyoruz.

8 Temmuz Pazar saat 11:00’de Karakum Lemar otoparkında buluşalım.

Not: Şapka, şemsiye ve güneş koruyucu kremlerinizi unutmayın!

#BeleşeDeniz2018
#BeleşeDenizPlajlarHalkındır
#AnayasaMadde38″