CAS Çalışanlarına Ercan’da Polis Müdahalesi: 20 Aralık’ta Açlık Grevi Başlatacaklar

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde bugün görülen davada tasfiye edilen CAS şirketinin çalışanlarının Ercan’daki eylemine polis müdahale ederek eylemcileri Ercan dışına çıkardı.

CAS çalışanları Ercan’dan  çıkarılmalarının ardından Ercan Havaalanı Çemberi önünde bir açıklama yaptı.

 “Sokağa Atıldık”

CAS eylemcileri sözcüsü Erkut Öznergiz bugün itibarıyla CAS’ın tasviyesinin tamamlandığını belirterek, 133 çalışanın 6 aydan beri beklediği olumlu gelişmelerin yaşanmadığını, tazminatların ödenmeyip, maaşların verilmediğini kaydetti.
“Bugün itibarıyla tamamen sokağa atıldık” diyen Öznergiz, sosyal ve özlük haklarının hesaplanıp maaş olarak verilmediğini, hükümet edenlerin, bu iş için atanan bürokrat ve avukatların CAS’ın yaşatılması için ellerinden geleni yapacakları sözünü vermelerine rağmen bunları yapmayıp, çalışanları tamamen işsiz ve ekmeksiz bıraktıklarını söyledi.

“Bizi Polisle Karşı Karşıya  Getirdiler”
Öznergiz, 133 CAS çalışanı olarak eylemlerini daha önce Başbakanlık önünde de yaptıklarını hatırlatarak, bugün hükümetin CAS çalışanlarıyla polisi yine karşı karşıya getirdiğini  belirtti.

“İçimiz Yanıyor, Bebeklerimize Süt ve Bez Alamıyoruz”

Öznergiz  açıklamanın devamında “Şu anda içimiz yanıyor, arkadaşlarımız bebeklerine ne süt nede bez alabiliyorlar, borçlarını ödeyemiyorlar, mazbatalar var, ülkeden kaçan arkadaşlarımız var” ifadelerini kullandı.

20 Aralık Perşembe günü Ercan Havaalanı Çemberi’nde açlık grevine başlayacaklarını söyleyen Öznergiz, o güne kadar da yetkililerle görüşmelerini sürdüreceklerini ve eylemlerine devam edeceklerini açıkladı.