1 Eylül Dünya Barış Günü’nde 2 Avcı, Hayvanları Vurmaya Çalışırken Vuruldu

“İnce Av Mevsimi”, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde başladı.

Üstelik bugün “İnce Av’ın” ilk gününde iki kişi yaralandı. Savaşa ve silahlanmaya karşı yapılan çağrılara rağmen dün 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde “ince av mevsiminin” açılmasına sosyal medyadan da tepkiler geldi.

Gelmiş geçmiş hükümetlerin hayvanları yaşatmaya çalışanların taleplerini yıllardır görmezden geldiği gerçeği ortadayken, geçen günlerde avcıların yapmış olduğu eylemden sonra UBP-HP Hükümeti’nin  hayvanları spor adı altında öldürenlerin taleplerini ise kolayca kabul ettiğine şahit olduk.

“Hayvan haklarına ne kadar saygı duyduğunuzu ve bunun önemini kavradığınızı ne zaman göstereceksiniz? Ne zaman somut adımlar atacaksınız?” diyen vatandaşlar tepkilerini sosyal medyada dile getirdiler.

İlk olay saat 8.30’da meydana geldi. Alemdağ’da, Dikmen’de ikamet eden 35 yaşındaki Yusuf Şanlıer  avlandığı sırada, başka avcılar tarafından açılan ateş sonucu, seken saçmanın sağ gözüne isabet etmesiyle yaralandı. Olayda yaralanan Şanlıer, ambulansla kaldırıldığı özel bir hastanede müşahede altına alındı. İkinci vurulma olayı ise saat 12.50’de Esentepe’de yaşandı.

Dün saat 12.50 sıralarında, Esentepe’de ikamet eden 35 yaşındaki Ahmet Erdoğan tasarrufundaki tüfeğin ateş alması sonucu karın bölgesinden yaralandı. Ahmet Erdoğan’ın, kaldırıldığı Lefkoşa  Devlet Hastanesi’nde tedavisi sürüyor.

82 Paylaşımlar