1419 Test: 6 Kişiye İleri Tetkik Yapılacak

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte  yapılan test sayısının 1419 olduğunu,  pozitif bir vakaya rastlanmadığını açıkladı. 

Bakan Pilli, dün ileri tetkik için gönderilen 3 kişinin Covid -19 testinin negatif çıktığını,  bugün yapılan testler sonucunda 6 kişiye ileri tetkik için PCR testi yapılacağını kaydetti . 

Bakan Pilli, bugün Covid -19  testlerinin Sağlık Bakanlığı çalışanları,  tüm özel gazete ve televizyon çalışanlarını kapsayan basın mensupları, Lefkoşa Mahkemeler, Gülseren Askeri Kışlası, Beyarmudu Belediyesi çalışanları,  Mağusa Belediyesi çalışanları,  Mağusa’ da bulunan banka ve iş yerleri,  Güzelyurt ‘ta bulunan eczaneler,  kahvehaneler ve daireler, Yenierenköy’de bulunanan kahvehaneler , Posta Dairesi, market ve eczanelerler, hırdavat gibi 38 alanda faaliyet gösteren 139 işletme ve Yenierenköy Belediyesi’ne bağlı 12 köyde yapıldığını açıkladı.  

Bakan Pilli,  Covid-19 nedeniyle kapalı olan birçok işyerinin bugün yeniden devreye girdiğini,  maske kullanımı ,sosyal mesafe ve hijyen kurallarına  uymanın önemini bir kez daha hatırlatarak tüm sektörlere kolaylıklar diledi .

Pilli, kurallara uyduğumuz müddetçe bu savaşı birlikte kazanacağımızı yineledi . 

Bakan Pilli’nin , 4 Mayıs 2020 Covid-19 genel durumu ile ilgili açıklaması şöyle; 

Bugün Yapılan Test Sayısı: 1419 

Bugün saptanan Pozitif Vaka Sayısı: yok

İyileşip Bugün Taburcu Edilen Vaka Sayısı- yok 

Bugün Kaybedilen Vaka Sayısı- yok

Yapılan Toplam Test Sayısı- 15. 428

Toplam Vaka Sayısı- 108 

İyileşip Toplam Taburcu Edilen Vaka Sayısı – 103  

Tedavisi Devam Eden Vaka Sayısı- 1  

Toplam Kaybedilen Hasta Sayısı- 4 

Yoğun Bakımda Yatan Hasta Sayısı- yok 

10 Paylaşımlar