5 Mil (Çıkarma) Plajı’nda “Beleşe Deniz” Eylemi Yapılıyor

Halkın denizlere ücretsiz erişim hakkına sahip çıkmak için Pazar saat 15.00’te 5 Mil (Escape/Çıkarma Plajı) “beleşe deniz” eylemi düzenleniyor.

 

“Beleşe Deniz: Plajlar Halkındır” sosyal medya hesabından duyurulan eylem için, 31 Temmuz Pazar günü saat 15.00’te 5 Mil (Escape/Çıkarma) Plajı’nda buluşulacak.

 

Halk tarafından sahiplenildi

 

2008 yılından beri, halkın plajlara ücretsiz erişim hakkını savunan eylemler, gün geçtikçe kitleselleşerek devam ediyor. “Beleşe deniz” mücadelesi bu yaz yine, özel şirketlerin işgali altında bulunan, girişte ücret alınan ve dışarıdan su bile getirilmesine izin vermemeye yeltenen bir çok plaja eylemlerle girmeyi başarmıştı.

 

Geride kalan 8 yıl içinde farklı bir çok demokratik kitle örgütünün, bazı siyasi partilerin ve halktan bir çok kişinin desteğiyle daha da büyüyen bu meşru hak arayışı, gündelik hayatta halkın kullanamadığı anayasal hakkının geri kazanımını müjdeliyor.

 

“Beleşe deniz” aktivistleri, 31 Temmuz Pazar günü saat 15.00’te “Plajlar halkındır” demek isteyen herkesi 5 Mil’de birlikte denize girmeye çağırıyor.

27 Paylaşımlar