6. ULUSLARARASI KIBRIS İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ BAŞLIYOR!

iff LOGO[1]İşçi Filmleri Festivali Organizasyon Komitesi: “Yıllardır sınırlarla bölünmüş bir adada yaşayan ve  bu bölünmüşlüğün zorluklarını en derinden yaşayan insanlar olarak, isyan ediyoruz. Egemenlerin hayatımıza koyduğu tüm sınırları reddediyouz. Sağlığa, eğitime, duygu ve düşüncelere, kısacası yaşam hakkına sınır getirmeye çalışanları, bu kez de film festivaliyle protesto ediyoruz.”

 
Beş yıldır adamızın kuzey coğrafyasında düzenlenen ve bu yıl altıncı kez perdelerini açacak olan Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali başlıyor. 9-19 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek film gösterimlerine Gönyeli Belediyesi ve Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ev sahipliği yapacak.
 
Festivalin organizasyon komitesinden yapılan açıklama şöyle:
2007 yılından beri devam eden Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali, bu yıl 6. kez perdelerini açmaya hazırlanıyor. 17 örgütün birlikte organize ettiği ve 3 yapının da destek verdiği festival, 9-19 Aralık tarihleri arasında  gerçekleşecek. Tüm gösterimler 20.00’da başlayacak. Festivalde yapılacak gösterimlere Gönyeli Belediyesi ev sahipliği yapacak. Açılış filmi olarak “ODTÜ Ayakta” belgeselini perdeye taşıyacak olan festivalde, gösterimin ardından Ankara’dan konuk olarak festivale katılacak olan, filmin yapımında bulunmuş ODTÜ öğrencisi Hadi İskit ile kısa bir söyleşi gerçekleştirilecek.
Son film olan “Yağmuru Bile” için ise Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği lokalinde özel bir gösterim düzenlenecek. Su hakkını konu alan uzun metrajlı filmin ardından Biyologlar Derneği’nden Hasan Sarpten festivalin kapanış konuğu olacak.
Festivalin bu yılki sloganı “Sınırları Aşalım”. Yıllardır sınırlarla bölünmüş bir adada yaşayan ve  bu bölünmüşlüğün zorluklarını en derinden yaşayan insanlar olarak, isyan ediyoruz. Egemenlerin hayatımıza koyduğu tüm sınırları reddediyouz. Sağlığa, eğitime, duygu ve düşüncelere, kısacası yaşam hakkına sınır getirmeye çalışanları, bu kez de film festivaliyle protesto ediyoruz.
Festivale katılım biletsiz ve ücretsizdir. İzleyenlerin, her filmde kendinden bir şeyler bulacağı festival tüm halka açıktır. Gelin sınırları birlikte aşalım!
 
ORGANİZASYON KOMİTESİ:
BASIN-SEN, BES, ÇAĞ-SEN, DAÜ BİR-SEN, DAÜ-SEN, DEV-İŞ, EL-SEN, GÜÇ-SEN, KOOP-SEN, KTAMS, KTOEÖS, KTÖS, TIP-İŞ, KTMMOB, KTTB, BARAKA KÜLTÜR MERKEZİ, PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ.
 
DESTEKLEYENLER:
Barikat, Gelecek Dergi, Radyo Mayıs
 
Detaylı bilgi için: 0542 857 27 09
                            0548 834 96 56
                            0548 866 25 26

Be the first to comment

Leave a Reply