Akacan’a Kıyağa Halkın Tepkisi, Soruşturma Başlattırıyor

Darp ve adam öldürmeye teşebbüsten tutuklu bulunan zanlı Bulut Akacan’ın rahatsızlığı gerekçesiyle  hücre yerine polis tarafından prosedüre aykırı olarak özel bir hastaneye sevkedilmesi ülkede infial yarattı.

Halkın tepkisi üzerine Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı polisin yaptığı yanlıştan dönmesine neden olacak girişimlerde bulundu ve zanlı Akacan özel hastaneden Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne getirildi.

İçişleri Bakanlığı ise konuyla ilgili poliste soruşturma açılmasını istedi.

Avukat Uygun: Paranın Gücüne Göre Muamele Ediliyorsa, Cübbeleri Atalım

Mağusa Barosu avukatlarından İrem Uygun çıktığı mahkeme sonrasında müvekkili için sağlık kontrolü talebinde bulunduğunu ancak reddedildiğini belirtirken, mahkeme etrafında alay edercesine gülücükler saçan ve sağlıklı olduğu belli olan Akacan’ın özel bir hastaneye yatırılmasının ülkede adaleti sorgulattırdığını dile getirdi.

 

BES Eski Başkanı: Doktor Tanısına Rağmen Tedavi Yarıda Kesildi

BES Eski Başkanı Savaş Bozat polisin uyguladığı çifte standarda önceden yayınlanan bir basın açıklamasını sosyal medyada paylaşarak tepki gösterdi. Paylaşılan eski basın açıklamasında 2012 yılında tutuklu bulunan BES üyelerinin doktorun tüm uyarılarına rağmen polis tarafından tedavilerinin yarıda kesilerek nezarethaneye geri götürüldükleri görülüyor.

Asımoğlu’nun Hayati Tehlikesi Sürerken Akacan’ın Ağzı Kulaklarında

Korumaları ile birlikte ciddi şekilde darp ettiği ve alt dişlerinin kırılan, hafızasını yitiren, beyninde ödem ve kanama oluşan Zeki Asımoğlu’nun hayati tehlikesi sürerken zanlı Akacan’ın dün mahkeme çıkışında alay edercesine gülücükler saçtığı dikkatlerden kaçmadı.

146 Paylaşımlar