Akdoğan’da Kadına Şiddet Semineri ve Drama Atölyesi Gerçekleştirildi

Kadın Eğitimi Kolektifi, 17 Ekim Salı akşamı Akdoğan Fikir ve Sanat Atölyesi’nde Kadına Yönelik Şiddet semineri gerçekleştirdi.

Genel olarak şiddetin ne olduğunun aktarılmasıyla başlayan seminer, şiddet türlerinin ayrıntılı bir şekilde irdelenmesiyle devam etti.  Şiddeti nelerin doğurduğu, sebepler ve sonuçlar çerçevesinde aktarılırken ilgiyle izlendi. Seminerde, ülkemizde sığınma evi bulunmamasına dikkat çekilerek mücadele edilmesi gereken en öncelikli kadın sorunlarından birinin bu olduğu vurgulandı.

Seminer sonrasında yapılan, aktif katılımın sağlandığı drama atölyesinde empati güçlendirici etkinliklere de yer verildi.

Seminerler Ekim sonuna kadar devam edecek

Kadın Eğitimi Kolektifi, 20 Ekim Cuma günü saat 19:30’da “Beden Politikaları” konulu seminerle Akdoğan’daki eğitimlerine devam edecektir. Eğitim programı kapsamında, Ekim ayı sonuna kadar salı ve cuma günleri 19.30’da “Ev İçi Emek ve Ötesi”, “Kıbrıs’ta Kadın Hareketi”, “Kadın ve Medya” başlıklı seminerler bulunmaktadır.  Erkeklerin de katılım sağlayabildiği ücretsiz eğitimlerden en az dördüne katılanlara sertifika verilecektir. Katılım ve kayıt için 0548 842 02 72 numaralı telefon aranabilir.

44 Paylaşımlar