AKP Adeta Seçim Gezisine Çıktı

Kapalı Maraş’ta, Türkiye’deki AKP-MHP iktidarı Akıncı’ya karşı cephe aldığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerimiz öncesi, düzenlenen ve hükümet yetkilileri ve yandaşların katılımıyla sınırlı tutulan etkinlik kapsamında Kıbrıs’a gelen Türkiye’nin AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yardımcısı Fuat Oktay adaya iki “müjde” ile geldi.

Oktay, verilip verilmeyeceğine yönelik defalarca farklı açıklamalar yapılan, UBP-HP hükümetinden heyetlerin defalarca açılması için Türkiye’ye gidip görüşmeler gerçekleştirdiği 2019 yılı için kktc’ye protokol gereği verilmesi gereken paranın ‘serbest’ bırakıldığını konuşmasında duyurdu.

Ardından ise ortak açıklama sırasında 500 kişilik yeni hastane sözü verildi. Açıklamaların Akıncı’ya TC hükümetinin aldığı tavrın hemen arkasından ve seçim arifesinde gelmesi “Türkiye, UBP-HP hükümetinin seçimde eli güçlensin diye mi para ve söz veriyor?’” sorusunu akıllara getirdi.

Kıbrıslı Türk halkının parayla satın alınmaya çalışılması anlamına gelecek seçim öncesi böyle bir girişime hükümet partisi yetkililerinin ne cevap vereceği ise merak konusu.

816 Paylaşımlar