AKP’NİN IŞİD’İ TÜRKİYE’DE GENÇLERİ VURDU!

Bugün öğlen saatlerinde Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun çağrısı ile Türkiye’nin dört bir yanından Urfa’ya bağlı Suruç’a gelen 300 genç basın açıklamasında bulunurken bomba patladı.

İlke belirlemelere göre 10’larca kişi patlamada hayatını kaybederken, ciddi yaralanmalar var. Urfa Valiliği patlamanın canlı bomba saldırısı olduğunu açıkladı.

SGDF’nin çağrısı ile toplanan gençler Kobane’ye oyuncak  ve insani yardım malzemesi götürmekteydi. Kobane’de kalacakları bir haftalık süre boyunca ise IŞİD’in saldırıları ile yıkıma uğrayan şehirde sağlık hizmetleri sunup, hatıra ormanı ve çocuk parkı yapacakları, saldırıda yaralanan SGDF Eşbaşkanı Oğuz Yüzgeç tarafından önceden açıklanmıştı.

Saldırının IŞİD tarafından gerçekleştirildiği farklı kaynaklardan gelen açıklamalarla doğrulanmış durumda. Uzun süre AKP’nin Esad rejimine karşı desteklediği ve tırlarla silah gönderdiği belgelenen IŞİD’in bu saldırısı karşısında saldırının sorumluluğunun AKP’ye ait olduğu konusunda toplumsal muhalefet ve dünya kamuoyu hem fikir.

Saldırı karşısında Türkiye’nin dört bir yanında ve Avrupa’da dayanışma ve kınama eylemleri gerçekleşeceği gelen bilgiler arasında. Ayrıca Kıbrıs’ın kuzeyinde de örgütler tarafından bir dayanışma eylemi gerçekleştirilecek. Eylem ile ilgili bilgilerin netleşmesi ile birlikte sitemizde ayrıntıları yer alacak.

Kaynak:

www.sendika.org

www.sol.org.tr

www.imc-tv.com

23 Paylaşımlar