Ara Emri İstiyorlar, Davaya Gelmiyorlar: PCR Davası Ertelendi

PCR Davası olarak bilinen YİM 15/21 sayılı dava bugün 2/3/21 tarihli ara emri müracatı gündemiyle Yüksek İdare Mahkemesi’nde görüldü.

Bugünkü celsede Davacı Seda Okgül hazır bulunurken Davacı Avukatı Boysan Boyra Mahkemeye gelmedi.

Davalıları temsilen Başsavcılık adına Savcı Ayfer Şefik Tekinay ve Sağlık Bakanlığı yetkilisi Erdem Albayrak Mahkemede hazır bulundu.

Davalıları temsilen beyanda bulunan Savcı Ayfer Şefik Tekinay, ara emri talebine itirazlarının dosyalanmış olduğunu ve bugün dinlenilmek için hazır olduklarını söylerken, Davacı önce hazır olamayacaklarını, daha sonra bir saat içerisinde hazır olabilecekleri yönünde çelişkili beyanlarda bulundu. Mahkemeden, idarenin açık sektörlerde çalışan kimselerin 15 günde bir PCR yaptırılması yönündeki kararının askıya alınmasını, telafisi imkansız zarara uğrayacağı iddiasıyla talep eden Davacı tarafın Davalı hazırken kendi ara emri talebinin dinlenmesi hazır olmaması ve Davacı Avukatın Mahkemede hiç bulunmaması dikkat çekti.

Yüksek Mahkeme gün içerisinde ertelemenin Mahkeme takvimine uygun olmaması sebebiyle Davacının hazır olup olmayacanın belirsizliğine de vurgu yaparak ara emri duruşmasını 22 Mart Pazartesi tarihine kesin olarak dinlenmek için tehir etti.