Arif Hasan Tahsin’i Anma Etkinliği Düzenleniyor

Direniş ve mücadele insanı, öğretmen, sendikacı, kooperatifçi ve gazeteci olarak toplumumuzda onurlu bir yer edinen Arif Hasan Tahsin Desem, ölümünün beşinci yıldönümü nedeniyle Salı günü  KTÖS’te düzenlenecek etkinlikte anılıyor.

Arif Hasan Tahsin Vakfı’nın düzenlediği gecede “Kıbrıs’ta Demokrasi Mücadelesi ve Faili Meçhuller” paneli gerçekleştirilecek.

Dr.Ahmet Cavit An ve Nikos Trimioklidis’in konuşmacı olarak yer alacağı panel saat 18.00’de KTÖS’te yer alacak.

Vakıf’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Arif Hasan Tahsin Tarih ve Kültür Vakfı olarak bir Kıbrıs Sevdalısı olan Arif Hasan Tahsin’in hatırasını yaşatmak, düşünce ve görüşlerini genç nesillere aktarmak, yayınlanmamış eserlerini yeniden basıp yayınlamak, özelde Kıbrıslı Türklerin genelde Kıbrıs’ın tarihini ve kültürünü araştırmak, Kıbrıs’ın bölünmüşlüğüne ve düşmanlaştırılmasına karşı mücadele etmek, ülkemizi yeniden birleştirmek gibi amaçlar doğrultusunda çalışmaktayız.” denildi.

Geleneksel Barış Ödülleri, Yazar Dr. Ahmet Cavit An ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Kostis Ahniotis anısına eşi Elena Hadgipetrou’ya verilecek.

Açıklamada, “Arif Hasan Tahsin’i anmak için düzenlediğimiz panel ve anma etkinliğinde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.” denildi.

34 Paylaşımlar