Arıklı: AB’nin Troyka’sını Övdü, Milletvekilliğini Para Yedirmek Olarak Gördüğünü İtiraf Etti

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklır Kıbrıs TV’de Erhan Şahmaran’ın Obkjetif programına katılarak ilginç açıklamalarda bulundu. 

Arıklı: Milletvekili Her Düğüne Gider, Vatandaşın Mazbatasını, Faturasını Öder

Arıklı, milletvekili maaşlarına yönelik konuşurken bir milletveklinin her hafta 8-9 düğüne gitmek, gitmezse zarf yollamak zorunda olduğunu, seçmenlerinden gelen mazbataları ödemek ve yine seçmenlerinden gelen elektrik faturalarını ödemek zorunda olduğunu bu nedenle milletvekilinin elinde pek bir para kalmadığını vurguladı. 

Bu açıklaması ile Arıklı vekilliğe giden yolu vatandaşların sorunlarını yapısal olarak çözmek değil, doğrudan vatandaşa para yedirmek olarak gördüğünü de açıklamış oldu. 

Arıklı: Elektrik ve Telefonda Özelleştirme

Arıklı salgın için hazırladıkları ekonomik talepleri açıklarken AB’nin Troyka üzerinden krizdeki Avrupa ülkelerine dayattığı ekonomik programları överek, “Bizim de o yoldan giderek elektriği, telefonu, limanları ve benzeri alanlarda özelleştirmeye gitmemiz gerekir” dedi.

Ayrıca Arıklı Kıbrıs’ın güneyinde Kooperatif Merkez Bankasının kapatılmasını güzel bir örnek olarak lanse etti.

Bilindiği üzere Troyka’nın finansal destek karşılığı dayattığı ekonomi politikaları krizdeki ülkelerin emekçilerine krizlerin bedelini ödetme üzerine kuruluyor ve emekçilerin daha da fakirleşmesine sebebiyet veriyor.

Buradan çıkan sonuç ise Arıklı ve YDP’nin halktan yana değil sermayeden yana bir politika izlediği.

Özelleştirme temelinde kamu kaynaklarını halkın cebinden alıp sermayenin cebine vermek anlamına geliyor.

62 Paylaşımlar