Arıklı Şikayetçi: Bu Müdahale Kimin Lehine Arıklı?

arıklı

YDP Genel Başkanı, Ekonomi ve Enerji Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, sosyal medya paylaşımında Türkiye’de faaliyet gösteren bir şirketin YDP üyelerini arayarak anket yaptığını belirterek bundan şikayetçi olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Müdahale Edilmesinin Araştırılması ile önergeye red oyu veren Arıklı, “Müdahale benim lehime yapılıyorsa iyi, rakibim lehine yapılıyorsa kötü anlayışından vazgeçin” demişti.

Bilindiği üzere anket ve fiili müdahale de olmak üzere AKP-MHP Cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahale etmiş ve Tatar’ı seçtirmişti.

Arıklı ise bunu üzerine müdahale olduğunu dilendirenlere, “Kurum ve partileri Türkiye ile uğraşmaktan vazgeçmeye, halkımızı da karanlık güçlere hizmet eden bu zihniyete karşı dikkatli olmaya çağırıyorum.” demişti.

Ayrıca Arıklı, “Global Araştırma Şirketine YDP üye listesini ve üyelerin telefonlarıı kim verdi…?” sorusunu da sordu.

Açıklama şöyle:

Türkiyede kurulu Global Araştırma Şirketi, YDP üyelerini tek tek arayarak 11 Nisanda kime oy vereceklerini soruyor. Tesadüfen beni de aradılar. Onlara, YDP üyelerinin isim ve telefonlarını nasıl ele geçirip bu anketi yaptıklarını ve bu anketi kimin adına gerçekleştirdiklerini sordum.

Cevap;”Biz sadece anketörüz. Detayı bilmiyoruz”Algı operasyonları böyle yapılır. Önce YDP nin tüm üyelerini ararsınız. Böylece üyeler yapılan anketin doğru olduğuna inanır. Sonra bir netice açıklarsınız. Kendisine de anket yapılmış olan üye, ortaya atılan anket neticesine ister istemez inanır.. Küçücük bir detay atlanır. “Bu anketi yapan firma Allah rızası için mi bu anketi yapıyor?” sorusu arada güme gider. Kimse Parayı kimin verdiğini sorgulamaz bile.Burada asıl araştırılması gereken ise benim yukarda sorduğum sorudur.

Global Araştırma Şirketine YDP üye listesini ve üyelerin telefonlarıı kim verdi…?

Pazartesi hukukçu arkadaşlarımız bu konuyu Türkiye yetkili kurumları ile görüşecek ve ilgili firma hakkında suç duyurusunda bulunacaklar…

5 Paylaşımlar