Arıklı’dan Sonra Bir Hitler Atıfı da Erhürman’dan

Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanlığı makamının tarafsız ve bütünleştirici olması gerektiğin belirterek, seçim sürecinde toplumu bölmek, ayrıştırmak üzerine kurulan siyasi argümanlara “Hitler tipi propaganda” benzetmesinde bulundu.

CTP lideri Tufan Erhürman, Kanal T’de yayınlanan ‘Seçim Meydanı’ programına katılarak Dilek Kırıcı, Mehmet Hasgüler ve Serhat İncirli’nin sorularını yanıtladı. Tufan Erhürman, ismini açıklamadığı bir Cumhurbaşkanı adayına Hitler benzetmesinde bulundu.

Erhürman açıklamasında Goebbels tipi taktiklerle insanları bölerek, ayrıştırarak insanları yönetme propagandalarını reddettiğini ifade ederek, hem birinci, hem ikinci turda vizyonuna inanan herkesten oy talebi olduğunu belirtti.

Arıklı’dan Sonra Erhürman’dan da Hitler’e Atıf

‘Kimlerden oy almayı hedeflediği’ sorusuna karşılık Alman Nazi lideri Adolf Hitler’in propaganda tekniklerini uygulamaya çalışanlar olduğuna vurgu yapan Erhürman şunu belirtti:

“Cumhurbaşkanlığı’nın halkı bütünleştirme gibi bir görevi var ve bunun seçim sırasında da olmasını hep söyledim. Goebels tipi taktiklerle insanları bölerek, ayrıştırarak insanları yönetme propagandalarını reddediyorum. Dolayısıyla hem birinci, hem ikinci turda herkesten oy talebim vardır. Ama bu herkes, anlattığım vizyona inanan herkestir.”

Kısa bir süre önce de Hitler’e atıfta bulunan bir diğer Cumhurbaşkanı adayı ise ırkçılık üzerinden siyaset yaparak oy devşirmeye çalışan YDP Genel Başkanı Arıklı olmuştu.

67 Paylaşımlar