“Arıklı’nın Oğlu Ülkeye Elini Kolunu Sallayarak Karantinasız Giriyor”

Bağımsızlık Yolu Partisi Kurucu Üyesi Celal Özkızan, YDP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın oğlu Ercan Arıklı’ya uygulanan karantina muafiyetini eleştirdi.

Hatırlanacağı üzere Arıklı Covid-19 kaptığında YDÜ’nün özel karantina otelinde ağırlanmış, YDP milletvekili Bertan Zaroğlu ise Türkiye’den kendisini almaya gelen özel uçakla tedavi olmak için ülkeyi terketmişti.

Açıklama şöyle:

Millet kuzeydeki işyerlerini patır patır kapatırken, kuzeydeki işinden olurken, üç kuruş paraya (hatta belki parasızlığa) mahkûm olurken, güneydeki işyerine gidemezken…Erhan Arikli‘nın oğlu ticaret yapmak için haftanın üç günü Türkiye’ye gidip geliyor ve ülkeye de karantinasız, elini kolunu sallaya sallaya giriyor. Zaten kendisi de Covid kaptığında, bizim gibi sıradan vatandaşların aksine YDÜ’nün özel karantina merkezinde/otelinde ağırlanmıştı. Kıbrıs’taki Türkiye göçmenlerine ayrımcılık yapıl dığını söyleye söyleye partisini kuran ve partisinin aldığı oyların çoğu da gerçekten ayrımcılığa uğrayan Türkiye göçmenlerinden oluşan Erhan Arıklı, şimdi tipik bir “Kıbrıslı siyasetçi” gibi işlerini yürütüyor. Hayırlı olsun.