“Arka Bahçe” Edebiyat ve Kültür Dergisi Çıktı

Edebiyat ve Kültür Dergisi “Arka Bahçe”, sekizinci sayısı ile okurlarıyla buluştu. Ülkemizin hem deneyimli hem de genç kalemlerini buluşturan, sanat ve edebiyat dünyamıza yerelden kalıcı biz iz bırakmayı amaçlayan dergi, tüm Khora Kitap Cafe’lerden, market ve kitap evlerinden 15TL fiyat ile temin edilebilir. Khora Yayınları’nın bir ürünü olan ve Yayın Yönetmenliğini Ceyhan Özyıldız’ın üstlendiği derginin Yayın Kurulu Ahmet Yıkık, Fatma Akilhoca ve Mehmet Kansu’dan oluşmakta.

“Arka Bahçe” bu sayısında “Edebiyatı kucaklayan kentler: Şeher” dosyasını ele alıyor ve pek çok yazarımızın kente dair şiir, öykü, çeviri ve yazılarını okurla buluşturuyor. Dergide Tamer Öncül, Fatma Akilhoca, Pervin Yiğit, Ahmet Yıkık, Hakan Karahasan, Mustafa Evirgen, Lysandros Pitharas, Marilena Zackheos, Cemal Tunceri, Serhat Selışık, Hüseyin Bahça, Ceyhan Özyıldız, Hazal Say Ötün, Rıdvan Arifoğlu, Gürgenç Korkmazel, Nasa Patapiu, Avgi Lili, Jenan Selçuk, Zeki Ali, Fatoş Avcısoyu Ruso, Mehmet Kansu, Azra Say Ötü’ne ait eserler bulunuyor ve Münür Rahvancıoğlu da kitap tanıtımları ile katkı koyuyor.

Derginin yazar okur buluşmaları ve tanıtım sohbetleri Nisan ayında Mağusa, Omorfo ve Lefkoşa Khora Kitap Cafelerde gerçekleştirilecek.

Yayın Yönetmeni Ceyhan Özyıldız şöyle sesleniyor okurlara:

Bu sayıyla birlikte yeni sayfalar ekliyoruz dergimize; yeni sayfalar edebiyatımıza… Kent dosyaları… Kenti çeşitli açılardan inceleyecek, kentlerin edebiyata; edebiyatçıya etkileri/katkıları, kentlerin edebiyatımızdaki yeri/yersizliği ve dahası… “Şeher” ilk sırada.

Genç yazar ve şairleri desteklemek niyetindeyiz. Daha çok. İhtiyacımız var buna… Gelecek sayıda, yeni fidanların sağlıklı filizlenebilmesi, toprağa daha bilinçli kök salabilmeleri için yazdıklarını değerlendirip önerilerde bulunacağız. Bunun ülkemiz edebiyatı için önemli bir konu olduğunu düşünüyoruz.