Avcıoğlu: Partizanlığın ve Yüzsüzlüğün Böylesi Görülmedi

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu Asbaşkanı Yusuf Avcıoğlu yaptığı açıklama ile UBP’ye sert bir dille eleştirdi.

Avcıoğlu, Kıb-Tek Yönetim Kurulu’nun UBP kanadını, ağır sözlerle eleştirerek, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında ilk ve acil icraatlarının, UBP’li olmayan Genel Müdürü görevden alarak UBP’li Genel Müdür atamak olduğunu kaydetti.

Değişikliğin yapılabilmesi için Covid-19 temaslısı izole bir yönetim kurulu üyesinin, siyasi baskı ile kurum genel merkezine getirildiğini de ifade eden Avcıoğlu, “Partizanlığın ve yüzsüzlüğün böylesi görülmedi” dedi.

Avcıoğlu’nun açıklaması şöyle:

Koalisyon Ortağı Halkın Partisi’nin Hükümetten çekilmesi ile son bulan UBP-HP Hükümetinin ataması olan KIBTEK Yönetim Kurulunun UBP Kanadı, Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonrasında ilk ve acil icraat olarak UBP’li olmayan Genel Müdürü görevden alarak UBP’li Genel Müdür atadı.

Üstelik bunu yapabilmek için Covid-19 temaslısı izole bir Yönetim Kurulu Üyesi siyasi baskı ile Kurum Genel Merkezine getirildi! KKTC tarihinde Partizanlığın ve Yüzsüzlüğün böylesi görülmedi

172 Paylaşımlar