Ayorgi’de Peşkeş Büyüyor: Kaya Grup’a Yeni Arazi Veriliyor

Ayorgi’deki(Karaoğlanoğlu) Kaya Artemis Otel’e ait inşaattaki kaçak katların yıkılması karşılığında, Bakanlar Kurulu tarafından otele yeni araziler verildi.

Yenidüzen’den Didem Menteş’in haberine göre; Kaya Turistik Tesisleri’ne ait inşaat, proje dışına çıkarak kat ilavesi yaptıkları gerekçesiyle Girne Belediyesi tarafından mühürlenerek, yıkım kararı alınması ve davalık olmasının ardından, Bakanlar Kurulu, otelin yanındaki araziyi şirkete kiraladı.

Hükümetten Sermaye İçin Alternatif Arayışı

Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, Kaya Artemis Grubu’na farklı bir alternatif yaratmak için mevcut inşaatın yanında bulunan Girne Belediyesi’ne ait iki parsel ve Turizm Bakanlığı’na ait bir parselin otele verildiğini açıkladı. Geçtiğimiz günkü Bakanlar Kurulu toplantısında, Kaya Artemis Otel’in hemen yanındaki 3 parselin otele kiralanması onaylandı. Bahis konusu verilen arazilere karşı Kaya Artemis Grubu’nun oteldeki kaçak katları yıkacağı Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından ifade edildi.

“Belediyeye ait araziler anlamsız şekilde kiralandı”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, otelin yanındaki belediyeye ait arazilerin Kaya Artemis Otel’e verildiğine dair kendisine bilgi verilmediğini söyleyerek, belediyeye ait bir yerin Bakanlar Kurulu tarafından bir şirkete kiralanmasına anlam veremediğine vurgu yaptı.

Şirket ile belediye arasında söz konusu arazilerin verilmesi için bir anlaşma yapılmadığına dikkat çeken Güngördü, Temmuz ayından beri  Girne Belediyesi’nin gündeminde belediyeye ait toprak arazisini, ilgili otele verme, alma ve kiralama gibi bir durumun söz konusu olmadığının altını çizdi.

(Yenidüzen)

Girne İnisiyatifi: Gelişmeleri yakından takip ediyoruz

Girne İnisiyatifi ise sosyal medya sayfasından konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

BASINA VE KAMUOYUNA;
Girne İnisiyatifi; Zeyko bölgesi olarak da bilinen bölgede devam etmekte olan yasa dışı otel inşaatı ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmektedir. Bu çerçevede; hükümet tarafından atılmakta olan yeni adımlar tarafımızdan mümkün olan en kısa süre içerisinde değerlendirilecek ve izlenecek yol haritası ile ilgili kamuoyu bilgilendirilecektir.
Saygılarımızla…

71 Paylaşımlar