Bağımsızlık Yolu 5 Bölgede Bildiri Dağıtarak Halkı ‘Pahalılığı Protesto Mitingi’ne’ Çağırdı

Bağımsızlık Yolu; Girne, Lefkoşa, Gönyeli, Mağusa ve Omorfo’da bildiri dağıtımı yaparak halkı 26 Ekim Cuma 19.00’da Selimiye Meydanı’na gerçekleştireceği Pahalılığı Protesto Mitingi’ne çağırdı.

18 ve 19 Ekim’de Girne ve Gönyeli’de Bildiri Dağıtımı

Girne’de 18 Ekim 17.30’da Hirondelle Çemberi olarak bilinen kavşakta bildiri dağıtımı yapılırken, Pahalılığı Protesto Mitingi’ne çağrı yapan ve ‘Biz Ödemeyeceğiz’ yazılı pankart da tutuldu.  Gönyeli’de ise 19 Ekim 17.00’de Gönyeli Çemberi ve Kiler Market yakınlarında bildiri dağıtımı yapıldı.

20 Ekim’de Lefkoşa, Mağusa ve Omorfo’da Bildiri Dağıtımı

20 Ekim Cumartesi 09.00’da Mağusa Suriçi’nde gezerek bildiri dağıtımı yapan Bağımsızlık Yolu üyeleri saat 10.00’da Omorfo Çarşı’da, saat 11.00’de ise Dikilitaş’ta buluşarak Lefkoşa Suriçi’nde bildiri dağıtarak halkla ekonomik kriz hakkında görüş alışverişinde de bulundu.

Rahvancıoğlu: Hükümet Halk, Asgari ücretli, Küçük üretici, Küçük Esnaf  İçin Ne Yapıyor?

Lefkoşa Bandabulya binası içinde bir konuşma yapan Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür  Rahvancıoğlu, “Ekmeğe zam! süte zam! her şeye zam! “Hükümet ne yapsın” diyorlar. Hükümet otellerin, kumarhanelerin, özel üniversitelerin, özel hastanelerin elektrik parasını ödüyor. Patronlara her türlü muafiyet, teşvik, indirim uyguluyor. Hükümet halk, asgari ücretli, küçük üretici, küçük esnaf  için ne yapıyor? Hükümetin otellerin elektriğini ödeyecek parası varken, halkın elektriğini sübvansiye edecek parası yok mu? Artık yeter!” ifadelerini kullanarak halkı Pahalılığı Protesto Mitingi’ne çağırdı.

106 Paylaşımlar