Bağımsızlık Yolu Dış İlişkiler Sekreteri Özkızan: “İrademize Sahip Çıkma İsteğimiz, Türkiye Halklarına Düşmanlık Gibi Gösterilmeye Çalışılıyor”

Bağımsızlık Yolu Dış İlişkiler Sekreteri Nehir Özkızan yaptığı açıklamada, “Mustafa Akıncı şahsında Kıbrıslı Türk halkının siyasi iradesi son günlerde Türkiye’de AKP ve MHP içerisinden gelen açıklamalarla saldırı altına alınmıştır” dedi.

Milliyetçi politikaların son hedefi Kıbrıs’

Yaptığı açıklamada “Mustafa Akıncı şahsında Kıbrıslı Türk halkının siyasi iradesi son günlerde Türkiye’de AKP ve MHP içerisinden gelen açıklamalarla saldırı altına alınmıştır” diyen Nehir Özkızan ise Türkiye’de iktidarın ekonomik krizi gizlemek için uyguladığı milliyetçi politikaların son hedefinin Kıbrıs olduğunu belirtti. Özkızan şunları dedi: “AKP ve MHP’nin savaş politikalarına eleştirel yaklaşmak, siyasi irademize ve kendi geleceğimizi kendimizin belirlemesi hakkımıza sahip çıkmak Türkiye’deki iktidar çevrelerince Türkiye halklarının düşmanı olmak olarak sunulmaya çalışılmaktadır. Kıbrıslı Türk halkının siyasi iradesine yönelik saldırılara en anlamlı cevap Türkiye’nin AKP ve MHP’den ibaret olmadığını gösterecek dostane seslerin adamıza ulaşması olacaktır.”

488 Paylaşımlar