Bağımsızlık Yolu, Filipinli Kadın Örgütlenmesi “Obreras Empowered” ve Kıbrıs’taki Filipinli Örgütlenmeleri Federasyonu (FFOC) ile Görüştü

Bağımsızlık Yolu, Filipinli Kadın Örgütlenmesi “Obreras Empowered” ve Kıbrıs’taki Filipinli Örgütlenmeleri Federasyonu (FFOC) ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Toplantıya Bağımsızlık Yolu Parti Meclisi Üyesi Cansu N. Nazlı, Bağımsızlık Yolu Dış İlişkiler Sekreteri Cemre İpçiler ve Dış İlişkiler Komitesi’nden  Nehir Özkızan katıldı.

Güney’de yaşanan göçmen kadın kıyımı ve kayıplarla ilgili dayanışma belirtilen görüşmede, kuzeyde ve güneyde göçmen işçilerin ekonomik ve sosyal durumu ile haklarından bahsedilip karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Obreras ve FFOC temsilcileri, yaşanan üzücü olayların Kıbrıs’ta göçmen işçilerin yaşadığı ayrımcılık ve ırkçılıkla bağlantılı olduğunu, polisin kayıp kadınları aramak için çaba göstermediğini, Kıbrıs’ta göçmen işçiler söz konusu olduğunda hükümetlerin ve polisin gözlerinin kapalı olduğunu belirtti.

BY temsilcileri de kuzeydeki durumun benzerliğine dikkat çekerken parti olarak göçmen emekçiler konusunda hassas olduklarını ve bu koşulların değişmesi için vatandaş-göçmen fark etmeksizin hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

0 Paylaşımlar