Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Rahvancıoğlu: “Gazeteci Linç Etmeye Çalışanların Serbest Bırakılması, Voyvodalara Cesaret Veriyor”

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür  Rahvancıoğlu, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ın Zodya’da bir pezevenk tarafından saldırıya uğramasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Rahvancıoğlu, kadın bedeni kiralayarak para kazanan pezevenklerin böylesi özgüven hissetmesini sağlayan düzenin değişmesi gerektiğini vurgularken, saldırıyı  kınadığını belirtti.

Rahvancıoğlu,  gazeteci linç etmeye çalışıp ardından Şartlı Tahliye Kurulu kararıyla serbest bırakılan örneklerin bu gibilerine cesaret verdiğinin de altını çizdi.

Rahvancıoğlu’nun paylaşımı şöyle:

Kadın bedeni kiralayarak para kazanan pezevenklerin böylesi özgüven hissetmesini sağlayan düzen değişmelidir. Başbakan yardımcısı, bakan, milletvekili demeden saldırabilen bu mafya bozuntularının, biz sıradan vatandaşlar karşısında kat kat daha fazla cüretkar olabileceklerini tahmin etmek zor değil.

Kudret Özersay’a yönelik saldırıyı elbette kınıyorum. Şiddet ve voyvodalıkla karşısındakini sindirmeye çalışan her kim olursa olsun kabul edilemez. Ancak unutmayalım ki sokak ortasında gazeteci linç etmeye çalışıp ardından Şartlı Tahliye Kurulu kararıyla serbest bırakılan örnekler bu gibilerine cesaret veriyor…
Dün yaşanan olay salt halkın şiddeti kınaması ile sınırlı kalmamalı, çünkü sorunun kaynağı halkta değil yetkililerdedir. Kendi göz yumdukları sorun kendi kapılarına dayanmışken; yetkili makamlardakiler gece kulübü adı altındaki kadın bedeni sömürüsüne ve faşist sokak hareketlerine göz yummaktan vazgeçmeleri gerektiğini anlayacakları bir ders çıkarmalı…
#GeceKulüpleriKapatılsın

112 Paylaşımlar