Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Rahvancıoğlu Siyasilere Sordu: “Dokunulmazlığını Kaldırıp Yargılamanın Önünü Açacak mısınız?

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, YDP milletvekili Bertan Zaroğlu’nun görevini kötüye kullanması konusunda paylaşım savaşına giren vekilleri sosyal medyadaki paylaşımıyla eleştirdi.

Bazı siyasilerin Bertan Zaroğlu’nun yüzsüzlüğünü fırsat bilip kendilerini övmenin yolunu bulduklarını ifade eden Rahvancıoğlu, siyasilere “Görevini kötüye kullanan vekildaşınız için yasal yetkinizi kullanıp kullanmayacağınızı da söyler misiniz?” sorusunu yöneltti.

Ayrıca Rahvancıoğlu, Zaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılıp yargılanmasının önünün açılıp açılmayacağını sordu. 

Açıklama şöyle:

Üç yıl önce Ortaköy’de trafik polisi tarafından araba kullanırken telefonda konuştuğum için durduruldum. Telefonu yan koltuğa bıraktım ve konuştuğumu inkar ettim. Bir defasında da egzosum patlak diye ceza yazıldı, ona da itiraz ettim. Birincisinde haksız ikincide haklıydım ama her iki cezayı da ödedim. Trafik polisi tarafından yazılırken birazcık şansını denememiş kim var aramızda? Kemer hem telefondan yazılabilecekken sadece kemer ile yırttığına memnun olmayanımız var mı?
Şimdilerde tüm siyasiler Bertan Zaroğlu’nun yüzsüzlüğünü fırsat bilip kendilerini övmenin yolunu bulmuş! Hepsi melek! Hepsi dürüstlük abidesi!
Halkı kırbaçlamayı savunup çalışanlarına sigorta yatırmayan vekil; ödenmiş trafik cezasını paylaşıyor! Beraber hükümet kurduğu Özgürgün’ün cezasını sildirmesine göz yumarak yaşayıp giden parti başkanı; babasının eski hikayelerini anlatıyor!
A benim dürüst! Makam sahiplerim, siz mevzuyu anlamamışsınız… Zaroğlu’nun yaptığı; basit bir “trafik cezasına itiraz”dan öte bir şeydir! Tuttuğu makamı kullanarak Polis emekçisini hedef göstermek, suçlu birini kayırmak ve bunu hak olarak savunmak! Evet, siz sayın vekiller Zaroğlu kadar yüzsüz değilsiniz… Afferin size, bravo!
Kendinizi övmeleriniz bittiyse; görevini kötüye kullanan vekildaşınız için yasal yetkinizi kullanıp kullanmayacağınızı da söyler misiniz? Dokunulmazlığını kaldırıp yargılanmasının önünü açacak mısınız? Yoksa bizi eski hikayelerinizle avutmaya devam mı edeceksiniz?
#KaldırınDokunulmazlığını

82 Paylaşımlar