Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Rahvancıoğlu: “Türkiye ve Kıbrıs Halklarının, Aynı Acının Mağdurları Olduklarını İki Acı Olay Hatırlattı”

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, İdlib’de 33 askerin ölmesi ve Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde ölümle sonuçlanan yangın felaketine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Sabah sabah iki acı haber 

🙁 
Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde kontrol altına alınamayan yangın nedeniyle hastalar tahliye ediliyor. Yetersiz altyapısına rağmen, emekçi insanlarımızın başvurabileceği tek kamusal kapsamlı hastane, göz göre göre yanıyor. İlk haberlerde henüz bir can kaybı olmaması tek tesellimizdi. Ancak tahliye sırasında yaşamını kaybeden hastaların bilgisiyle yangın yüreğimize de yayıldı. Umarım ki daha fazla can kaybı olmadan yangın en kısa zamanda söndürülür ve hastaların tedavisine devam edilir. 
Diğer yandan Suriye’de emekçi Türkiye askerlerinin yaşamını kaybetmesine neden olan çatışma haberleri de gündemde… Dün gece onlarca ananın yüreğine yangın düştü. Gencecik emekçi insanlar, hayatlarının baharında, bambaşka bir coğrafyada, iktidar odaklarının çıkarları için sürüldükleri cephede yaşama gözlerini yumdular. 
Savaşta da, barışta da ölenler hep emekçiler oluyor. Savaşta da barışta da, emekçilerin canı üzerinden zenginler servetlerini büyütüyor. Egemenler kararları verirken, onların kararlarının bedelini yoksul halk ödüyor. Türkiye ve Kıbrıs halklarının, aynı acının mağdurları olduklarını; barış, huzur, kardeşlik, refah ve özgürlüğün ortak çıkarımız olduğunu bu iki acı olay bize bir kez daha hatırlattı…
Barış ve sosyal refah; allaha havale edeceğimiz ütopik arzular değildir. Kaderimizi zenginlerin ellerinden kurtarıp kendi ellerimize almamızla gerçekleşebilecek makul isteklerdir…
#SavaşaHayır#BarışHemenŞimdi#SağlıkHaktır#KimlikDeğilSınıfMücadelesi

103 Paylaşımlar