Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Rahvancıoğlu’ndan, Fotoğraf Çeken Basın Emekçisine Dava Açılması Konusunda Açıklama

Kamusal alanda fotoğraf  çeken basın çalışanının tutuklanması olayına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan  Bağımsızlık Yolu Genel Sektereri Münür Rahvancıoğlu, Özel Hayatın Gizliliği Yasası’nın 2014 yılında Tufan Erhürman tarafından hazırlandığını, önerildiğini ve Meclis’ten geçtiğini vurguladı.

Ayrıca Rahvancıoğlu açıklamasında “Yasası geçen ve her yere yerleştirilen kameralardan da ispatlanabilir bu fotoğraf çeken teröristin melun faaliyetleri!” şeklinde ironik bir ifade kullanarak MOBESE yasasına da göndermede bulundu.

Açıklama şöyle:

Tufan Erhürman’a “bağlı” kktc Polis Teşkilatı, Kıbrıs TV’de kameraman olarak çalışan bir basın emekçisini, fotoğraf çektiği için 4 saat gözaltında tuttu. Özel Hayatın Gizliliği Yasası tahtında dava okudu ve sonra serbest bıraktı. Tufan Erhürman’ın bu mesele ile tek ilgisi, Polis Teşkilatı ile yakın olması değil, aynı zamanda davaya ve gözaltına konu olan Yasa da kendisinin marifeti…
Özel Hayatın Gizliliği Yasası 2014 yılında Tufan Erhürman tarafından hazırlanmış, önerilmiş ve Meclis’ten geçmişti. O tarihlerde bu yasa hem hukuk çevrelerinde hem de biz de dahil siyasi çevrelerde ciddi eleştirilere konu olmuştu. Ancak “Tufan Hoca partiyi kurtaracak” heyecanından gözü dönmüş olan CTP tabanı, bu eleştirileri kulak arkası etmişti. Ben o tarihte bu yasa ile ilgili bir yazı yazmış ve “bu yasaya Tufan Erhürman Yasası diyelim, 2-3 yıl içinde bu yasadan dolayı yaşanacak mağduriyetlerin müsebbibini unutmayalım” demiştim.
Cumartesi gecesi Tufan Erhürman çok huzurlu uyumuştur herhalde… Bizzat hazırladığı Yasa uygulanarak, kendisine bağlı Polis Teşkilatı tarafından 4 saat içerde tutuldu bir genç… Kelepçeyi kendisi taksa bu kadar keyif almaz insan!
Hem diyelim ki itiraz falan bir şey olursa, Doğuş Derya tarafından önerilerek yasası geçen ve her yere yerleştirilen kameralardan da ispatlanabilir bu fotoğraf çeken teröristin melun faaliyetleri!
Yaaa CTP’li ve CTP’siz dostlarım… Sizin kurtarıcılar neden hep böyle fııısss çıkıyor? Sizin partinin komple temelinde bir bozukluk olmasın? Talat, Soyer, Yorgancıoğlu, Derya, Erhürman derken imanımız gevredi başımıza sardığınız belalardan… Umarım bugünlerde yeni bir kurtarıcınız yoktur. Çünkü biz bıktık, siz bıkmadınız kurtarılmaktan…

 

84 Paylaşımlar