Bağımsızlık Yolu Girne Bölge Sorumlusu Acar: İster Açık Tutun, İsterseniz Kapatın, Biz Sokağa Çıkacağız

Bağımsızlık Yolu Girne Bölge Sorumlusu Güngör Acar, CTP’nin Meclis tatil yapmasın, çalışsın önerisini eleştirdi.

Onlar krizi bekleyedursun, bir çok kesimin çoktan sofrasından aşı, ekmeği eksildi; bırakın artık alınan asgari ücretle insan gibi yaşamayı, karnımızı doyurmak mümkün değil.

Açıklama şöyle:

Girne Sanayi Bölgesi’nde ilk kez Pazar günü açık atölyeler vardı. Ben çalıştıklarını düşünürken, geçimini sağlayamayan işçilerin evlerini, lojmanlarını boşaltıp atölyelerde kaldıklarına şahit oldum.

Hükümetin de meclisteki muhalefet partilerinin de kriz anlayışı çalışanların, emekçilerin krizi üzerinden değildir. Tek dertleri sermaye sahiplerinin bu süreçten daha fazla kâr ile çıkmalarına hizmet etmektir. Kalkınma bankasından dağıtılan milyonlar, hibe edilerek peşkeş çekilen araziler, ihaleler, aflar hep sermayeye kulluk içindir.

Onlar krizi bekleyedursun, bir çok kesimin çoktan sofrasından aşı, ekmeği eksildi; bırakın artık alınan asgari ücretle insan gibi yaşamayı, karnımızı doyurmak mümkün değil.

Şimdi popülist bir tavırla CTP, meclis tatil yapmasın bu zor dönemde yaz döneminde de çalışsın diyor.

İşte size birkaç soru:

1. Bugüne kadar emekçiler için hangi çalışmayı hükümette veya muhalefetteyken yürüttünüz ki şimdi yaz ayında da çalışalım diyorsunuz?

2. Yok saydığınız işçilerin, emekçilerin örgütlenmesinin önünü açmak için #sendikasızçalıştırılmakyasaklansın yasasını mı görüşeceksiniz?

3. #servetvergisi ni gündeme getirip her krizde işçinin, memurun sırtına vurduğunuz yükü kaldırıp ultra zenginlerden mi sağlayacaksınız?

4. #yangınhelikopteri alıp, orman işçilerini yasal statüde güvence altına alıp ciğerlerimizin yanmasını mı engelleyeceksiniz?

5. #pandemihastanesi hemen şimdi açılması için özel hastanelere yüksek vergiler getirip sağlıkta adımlar mı atacaksınız?

6. #sığınmaevi Her ille sığınma evi açıp şiddet gören kadınlara destek mi çıkacaksınız?

7. #işkazasıdeğilişcinayeti İş güvenliğini denetleyip yerlisinin, göçmeninin, işçisinin, kamu çalışanının ekmek parası için canından olmasını mı önleyeceksiniz?

Şunu bilin isteriz:

İster açık tutun, isterseniz kapatın.

Biz sokağa çıkacağız
Hem de tahmin ettiğinizden daha sık
Hem de hayalini bile kurduğunuzdan daha kalabalık

Ve şunu kafanıza iyice sokun:

Bir gün
Evet bir gün
İster tatil edin
İster çalışın
Bir gün o meclise de dayanacağız.
Hükümet olmak için değil;
Muhalefet nasıl yapılır göstermek için!!!

#BağımsızlıkYolundaÖrgütlen #SomutSloganlarlaMücadeleEt
#MeclisinDışındaHayatVar

46 Paylaşımlar