Bağımsızlık Yolu Kent ve Trafik Komitesi: “Yağışlara Dikkat! Kemal Dürüst’e SIFIR!”

Bağımsızlık Yolu Kent ve Trafik Komitesi yazılı olarak yaptığı basın açıklaması ile trafikte yağışlı havalar sonucu yaşanmaya başlayan sorunlara dikkat çekti, güvenli ulaşım politikasından yoksun olan halkı dikkatli olmaya davet ederken, görev süresi boyunca sadece kurdele keserek yol yapan ulaştırma bakanına trafikte hayatını kaybeden insanlardan sorumlu olduğunu hatırlattı.

Bağımsızlık Yolu Kent ve Trafik Komitesi yaptığı basın açıklaması ile yağışlı havaların gelmesiyle beraber trafikte artan sorunlara dikkat çekti. Hükümetin bu sorunlara çözüm olacak ulaşım politikası yerine erken seçime odaklandığını belirten açıklamada halka sürat yapmama ve yollarda dikkatli olma çağrısı yapıldı. Açıklama, “Diğer yandan yakında koltuğunu bırakacak olan Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’e; yol yapmanın kurdele kesmekten ibaret olmadığını hatırlatır, görev yaptığı sürece trafikte hayatını kaybeden insanlarımızdan bizzat kendisinin de sorumlu olduğunu ve bu sürede halktan ‘sıfır’ puan aldığını belirtmek isteriz.” sözleri ile son buldu.

Açıklamanın tam metni şöyle:
“Yaz mevsiminin bitip yağışlı havaların gelmesiyle trafikteki mevcut sorunlara bir yenisi daha eklendi. Özellikle şehirler arası yollarda birçok noktada su birikintilerine rastlamak mümkün.
Hatalı eğimler ve zamanla oluşan çökmeler aşırı yağışlarda göllenmeye neden oluyor, bu da trafikte seyreden araçlar için ciddi bir tehlike oluşturuyor.

Bağımsızlık yolu Kent ve Trafik Komitesi olarak halkımızı; hükümettekilerin seçim gailesinden dolayı halkın ihtiyaçlarını bir kenara bırakıp oy derdinde olduklarını, seçim olmasa bile zaten halk için güvenli bir ulaşım politikalarının olmadığını hatırlatır, sürücülerin yollarda daha dikkatli olması gerektiğini bu sebeple yağışlı havalarda mümkün olabildiğince sürat yapmamaları konusunda uyarıyoruz.

Diğer yandan yakında koltuğunu bırakacak olan Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’e; yol yapmanın kurdele kesmekten ibaret olmadığını hatırlatır, görev yaptığı sürece trafikte hayatını kaybeden insanlarımızdan bizzat kendisinin de sorumlu olduğunu ve bu sürede halktan ‘sıfır’ puan aldığını belirtmek isteriz.”

16 Paylaşımlar