Bağımsızlık Yolu Mağusa örgütü Mağusa’da Zehirlenen Sokak Hayvanlarıyla İlgili Mağusa Polis Müdürlüğünde Açıklama Yaparak, Örgütlere Birlikte Mücadele Çağrısı Yaptı

Bağımsızlık Yolu Mağusa Örgütü dün, 9 Nisan tarihinde yaşanan zehirleme olayları ile ilgili Mağusa Polis Müdürlüğüne giderek şikayette bulunmak istedi. Fakat ilgili polisler tarafından, konu ile ilgili daha önce bir şikayet yapıldığı gerekçesi ile şikayet başvurusunu kabul edemeyeceklerini belirtti.Şikayetleri kabul edilmeyen bölge örgütü temsilcileri adına Bağımsızlık Yolu Mağusa bölgesi örgütlenme sorumlusu bir basın açıklaması okuyarak, konu ile ilgili açıklama yaptı. Ardından bölgede gitgide sıklaşan bu vakalarla ilgili olarak bölgenin duyarlı tüm kişi ve örgütlerine 13 Nisan Cuma günü Khora Kitap Mağusa’da saat 19.30’da toplanma çağrısı yaptı.

Açıklamanın tamamı ise şöyle:

“Değerli arkadaşlar,

9 Nisan gecesi saat 8.30-9.30 saatleri arasında Mağusa Kaleici Gazimağusa Ozel Egitim Merkezinin bulunduğu çevrede başta sokak hayvanları olmak üzere birçok hayvan hedef alınarak bilinmeyen kişi yada kişiler tarafından bölgede zehirli yiyeceklerle zehirleme yapılmıştır. Ardından, ne yazık ki  birçok savunmasız dostumuz hayatını yitirmiştir. Bizler Bağımsızlık Yolu Mağusa bölgesi olarak yasalar gereğince saldırıları gerçekleştiren kişi ya da kişilerin tespit edilerek cezalandırılması talebinde bulunmak için Gazimağusa Polis Müdürlüğündeyiz fakat ilgili polisler ne yazık ki şikayet başvurumuzu daha önce yapıldığı gerekçesi ile kabul etmediler. Fakat bizler Bağımsızlık Yolu Mağusa bölgesi olarak bölgemizde yaşanan bu tip saldırılara karşı mücadelemizi devam ettireceğimizi bildirerek bölgemizde yaşanan bu tip saldırılara karşı birlikte mücadele ermek için yarın saat 19.30’da Khora Kitap Mağusa’da ilgili tüm örgütleri fikir alışverişinde bulunmaya çağırıyoruz.”

37 Paylaşımlar