Bağımsızlık Yolu Mağusa ve Omorfo’dan da 25 Kasım’a Çağrı Var

Bağımsızlık Yolu Omorfo ve Mağusa Bölge örgütleri; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde eylem organizasyonu için çağrıda bulundular..

Açıklamalar şöyle:

Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Örgütü olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde sokaklardayız!Kadınlar yıllar boyunca yaşamın içinde neredeyse her alanda sömürüye, şiddete ve eşitsizliğe maruz kalmışlardır. Yıllarca erkek egemen düzen, kadınlara cadı deyip onları yaktı, fabrikalarda ucuz işçi olarak sömürdü, savaşlarda tecavüz etti ve sattı, sokaklarda öldürdü, yoksullukla sınadı, eğitimden geri bıraktı, kadının kendi bedeni üzerinde hak iddia edip kadının kürtaj vb. haklarını engelledi, yönelimi, kimliği, etnik kökeni yüzünden eziyet etti. Günümüzde de bu sömürü ve şiddetin hala devam ettiğini gece kulüplerinde, salgın süresince sağlıkta, çalışma yaşamında, yaşanan cinsel istismar ve şiddet olaylarında görmekteyiz. Bu düzeni kuranlar onlardır ama yıkacak olanlar bizleriz. Bizleri kendisine köle yapmak isteyen erkek egemen zihniyete geçit vermeyeceğiz.En güçlü halimiz, birlikte olduğumuz halimizdir. Bu nedenle mücadelemizi sokaklara taşıyacağımız günü organize etmek için 14 Kasım Cumartesi saat 18.30’da Tatlı Hayat Cafe’de buluşalım. Sesinle, fikrinle, gücünle bu düzene dur demeye sen de gel!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde, öldürülen, şiddet gören, tacize, tecavüze uğrayan tüm kadınlar için ettiğimiz mücadeleyi sokakta da görünür kılmak için yine Omorfo’da sokakta olacağız. 25 Kasım’ı birikte şekillendirmek, 25 Kasım Organizasyon Komitesi oluşturmak için tüm bölge örgütlerine toplantıya çağırıyoruz. Katılımcı olup sokağı örgütlemek adına 16 Kasım Pazartesi günü saat 18:00’de Khora Kitap Omorfo’da düzenlenecek olan organizasyon toplantımıza tüm ilgili bölge örgütleri davetlidir.

457 Paylaşımlar