Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Örgütü, 1. Olağan Kurulu’nu Gerçekleştirdi

Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Örgütü, 3 Mart Pazar 2019 tarihinde 1. Olağan Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Divanın oluşturulması ile başlayan kurultayda divan; Celal Özkızan, Berya Ardal ve Mehmet Korkut  isimlerinden oluştu.

Divanın oluşturulmasının ardından iş kazalarında hayatını kaybeden emekçiler ile devrim ve dünya barışı için verilen mücadelelerde şehit düşenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Seheroğlu: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Sokaktayız

 Divan başkanının gündemi açıklamasının ardından, Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Sorumlusu Günay Seheroğlu bir konuşma yaptı. Seheroğlu, konuşmasında ülkemizin her yerinde olduğu gibi bölgemizde de artan faşist ve gerici yapıyla ancak örgütlenerek baş edebileceğinden bahsederken, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sokakta olmanın önemine vurgu yaptı.

Konuşmanın ardından, dönemsel faaliyet raporunun okunması ve mali raporun aklanması gündemine geçildi.  Mali raporun aklanmasının ardından Omorfo Bölge Komitesi’ne talip olan üyeler adaylıklarını koydu.

Arkın: Örgütlenmemiz Emin Adımlarla Büyüyecek

Yapılan seçim sonucunda Omorfo Bölge Komitesi Günay Seheroğlu, Ahmet Arkın ve Turan Dereboylu’dan oluştu. Komitenin seçimle belirlenmesinin ardından, yeni oluşan yönetim adına konuşma yapan Ahmet Arkın, Bağımsızlık Yolu’nun Omorfo’daki örgütlülüğünün emin adımlarla büyüyeceğinin altını çizdi.

Kurul, dilek ve temenniler bölümünde söz alan Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu ve bazı üyelerin konuşmalarının ardından son buldu.

 

 

 

 

 

 

172 Paylaşımlar