Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Örgütü 2. Olağan Kurulu’nu gerçekleştirdi

8 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşen bölge kurulu, Ahmet Muzaffer Gürkan, Ayhan Hikmet, Kutlu Adalı, tüm demokrasi ve devrim şehitleri ve de iş cinayetlerinde hayatlarını kaybeden bütün emekçiler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Divan başkanlığını Celal Özkızan’ın üstlendiği kurulda, açılış konuşmalarını bölge temsilcisi Günay Seheroğlu, Genel Sekreter Münür Rahvancıoğlu, Lefkoşa Örgütlenme sorumlusu Cansu N. Nazlı gerçekleştirdi.

Genel Sekreter Rahvancıoğlu, konuşmasında, Omorfo bölgesinin kendine özgü bir enerjisinin ve yaratıcılığının olduğunu ve daha önce Omorfo’da siyasetin gündeminde yer almamış önemli meseleleri bölgenin gündemine taşıdığını, belirttiCansu Nazlı ise konuşmasında, Omorfo’yu her ziyaretinde Omorfo’da samimi bir ortamın olduğunu gözlemlemekten memnuniyet duyduğunu, Lefkoşa Örgütü ile Omorfo örgütü arasında bugüne kadar gerçekleşmiş yapıcı ve samimi ilişkilerin bundan sonra da sürmesini temenni ettiğini söyledi. Nazlı, Omorfo’nun siyaset yapılırken her zaman sapa bırakılan yer olması anlamında bizim burada da mücadeleyi devam ettiriyor olmamızın daha da önemli olduğundan bahsetti.

Ardından gerçekleşen seçim ile birlikte bölge yönetimine Günay Seheroğlu, Şenel Kim ve Nil Çukurovalı Özkızan getirildi. Yeni seçilen bölge yönetimi adına Şenel Kim, bölgede,çeşitli konular için mücadele ettiklerini ve bunu artırarak devam edeceklerini vurguladı.