Bağımsızlık Yolu, Omorfo’da Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine İlişkin Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Örgütü, bölge üyeleri ile aylık kitle toplantısını gerçekleştirerek, Kıbrıslı Türk halkını ve Omorfo’yu etkileyen konularla ilgili değerlendirmeler yaptı. 

Toplantıya, Eğitim Sekreteri Hasan Çağın Tezbaşar ve Örgütlenme Sekreteri Gazi Gök de katıldı. 

Gerçekleştirilen kitle toplantısında Nisan ayı içerisinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili kitlenin nabzı tutularak görüş alışverişinde bulunuldu. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ne yönelik tüm üyelerin tek tek fikirlerini beyan ettiği toplantıda, üyeler hem Genel Komite temsilcilerinden son oluşan tablo ve Parti’nin seçimlere yönelik faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı hem de oluşan durumla ilgili üyeler kendi değerlendirmelerini yaparak, Parti’nin alabileceği tavır ile ilgili görüşlerini paylaştı. 

Parti Meclisi’nden Bölge Örgütlerine Görev: Cumhurbaşkanlığı Seçim Sürecini Değerlendirin

Konuşmalar, içinde bulunulan konjonktürde Parti’nin kendi adayını çıkarmasının mı yoksa varolan adaylar arasında birinin desteklemesinin mi halk ve Parti için doğru olacağı konusunda yoğunlaşırken, Parti’nin seçimlere yönelik sokakta bir kampanya örüp örmemesi üzerine de ayrıca fikir yürütüldü.

Bağımsızlık Yolu Parti Meclisi geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği toplantıda Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile ilgili değerlendirme sürecini başlatarak, bölge örgütlerinin rutin bölge kitle toplantılarında üyelerin eğilimlerinin ortaya çıkması adına bölge örgütlerini konuyu gündemleştirmekle görevlendirmişti.