Bağımsızlık Yolu Örgüt Okulu’nda, Eğitimleri Tamamlayan Üyelere Sertifikaları Verildi

Bağımsızlık Yolu Örgüt Okulu’nun Mağusa’daki eğitim dönemi 21 Eylül Perşembe günü Mağusa Khora Kitap Cafe’de sertifikaların verilmesi ile tamamlandı.

Eğitimler Lefkoşa ve Mağusa’da Tamamlandı, Omorfo’da Sürüyor

İlk olarak Lefkoşa’da tamamlanan eğitim döneminin ardından Omorfo’daki eğitimler devam ederken  Mağusa’daki eğitimler tamamlandı.

Bağımsızlık Yolu Eğitim Komitesi’nin düzenlediği eğitimlerin tamamlama sertifikaları verilmeden önce sırasıyla Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Sorumlusu Abudullah Özdoğan, Bağımsızlık Yolu Eğitim Sekreteri Salih Erşangil ve Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu birer konuşma yaptılar.

Mağusa Sorumlusu Özdoğan açılış konuşmasında, okulun birlikteliği artırdığını söylerken, siyasi tarihimizde böyle bir eğitimin ilk olduğuna değindi.

Ardından Eğitim Sekreteri Erşangil söz alarak “Derslere katılım yüksekti ve bu da üyelerin örgütüne sahip çıktığını gösteriyor. Dersler sırasında hem üye-eğitimciler üyelere hem de üyeler üye-eğitimcilere ve dolayısıyla örgüte tartışmalar neticesinde önemli bir teorik katkıda bulundu” şekline konuştu.

Son olarak söz alan Genel Sekreter Rahvancıoğlu, 10 derslik periyottan oluşan eğitim serisinden oluşan Örgüt Okulu’nda üzerinde durulan teorik bilgilerin aslında örgütün bir çok dökümanında yer aldığını ancak  eğitimlerin bu bilgileri daha derinlemesine tartışma fırsatı yarattığını ifade etti.

Konuşmaların ardından Baraka Tiyatro Ekibi, Özel sektörde güvencesiz çalıştırılmakla ilgili bir sokak tiyatrosu sergiledi.  Sertifika töreni 10 derslik eğitimi tamamlayan aday üye ve üyelere sertifikaları verilerek sona erdi.