Bağımsızlık Yolu Örgütlenme Sekreteri Gök’ten Vize Cezasına İlişkin Açıklama

Bağımsızlık Yolu Örgütlenme Sekreteri Gazi Gök, ülkede çalışma ve oturma izniyle bulunanların 10 Temmuz itibarıyla cezaya düşmemesi için ne yapmaları gerektiğini anlatan bir açıklamada bulundu.

Açıklama şöyle:

Kendisi ya da Yakınları Çalışma, İkamet gibi İzinle Adada Olan İnsanların DİKKATİNE ,
Cezaya Düşmemek İçin Bunlara Dikkat Edelim!
Arkadaşlar, ülkede çalışma izni, ikamet izni gibi izinlerle bulunan insanlarımızın pandemi sürecinde cezalı duruma düşme endişesi çektiğini duyuyoruz, bu kişilerle konuştuğumuzda ne yapılması gerektiğini de bildiğimiz kadarıyla aktarıyoruz. Ama bize ulaşamayan ve bu endişeleri olan insanlar için buradan da bilgisini verelim.
15 Mart tarihinde cezalı durumda olmayanların, şu anda cezalı mı diye endişe etmesine gerek yoktur. 10 Temmuz tarihine kadar hiç kimse cezalı duruma düşmeyecek!
Cezalı duruma düşmemek için, 10 Temmuz tarihinden önce kktc Muhaceret Dairesi’nin web sitesinden, “Online İşlemler” bölümünden vize sürenizi uzatmanız gerek. Bu uzatma işlemi mutlaka 10 Temmuz’dan önce yapılmalı!
Önceden ön izin almış kişilerin çalışma izinleri ile 6 ayını doldurmuş çalışanların yatay geçişleri aynı şekilde yapılmaya devam ediyor. Eskiye göre şu anki tek fark, yeni ön izin alınamamasıdır.
Bu durumda olduğunu bildiğimiz yakınlarımızla bu bilgileri paylaşmamız onlar için çok önemli. Ne yapılması gerektiğiyle ilgili doğru bilgiyi olabildiğince yayarsak faydalı olacak. Herkese iyi haftalar.

98 Paylaşımlar