Bağımsızlık Yolu’ndan CAS Çalışanları Eylemine Destek: “Hükümetler Yarattıkları Mağduriyeti Gidermeli!”

Bağımsızlık Yolu’ndan bir heyet bugün saat 12.30’da mağdur edilen CAS çalışanlarının Başbakanlık önünde sürmekte olan Açlık Grevi eylemine bir ziyaret gerçekleştirerek güncel durum ile ilgili emekçilerden bilgi alarak, dayanışmalarını belirtti. 

“Hükümetler Adım Atmadı”

Bağımsızlık Yolu heyeti adına konuşan Genel Sekreter Münür Rahvancıoğlu, 115 emekçinin dörtlü hükümetten bu yana sürekli sözler verilerek oyalandığı, fakat mağduriyetini gidermek için hiç bir hükümetin somut adım atmadığını vurguladı.

“Açlık Grevi Eylemcilerin Çaresizliğinin Sembolü”

Açlık Grevi gibi ciddi bir eyleme gidilmesinin, emekçilerin siyasilerce getirildiği çaresiz durumunun sembolü olduğunu belirten Rahvancıoğlu, bu tarz toplum vicdanına seslenen eylemlerin ancak vicdan sahibi hükümetlerde karşılık bulabileceğini, mevcut hükümette ise maalesef böyle bir özelliğin bulunmadığını ve bu nedenle eylemin emekçilerin sağlığına ciddi bir zarar verecek noktaya gelebileceğine dikkat çekti. 

Eylemdeki emekçilerin fenalaşarak hastaneye kaldırılmaya başladığının bilgisini de alan Bağımsızlık Yolu heyeti, bu tarz bir eylemde sürekli sağlık hizmeti bulundurmanın ve emekçilerin ciddi bir sağlık sorunu ile karşılaşmaması için alana gelerek bilgilendirmelerde bulunmanın Sağlık Bakanlığı ve Tabipler Birliği’nin görevi olduğu vurgulandı. 

Son olarak ise Bağımsızlık Yolu, dönüşü olmayan sağlık sorunları oluşmadan hükümetin emekçilerin mağduriyetini çözecek bir adım atması çağrısında bulundu. 

191 Paylaşımlar