Bağımsızlık Yolu’ndan Homofobik Saldırılara Tepki: “Sevginin Özgürlüğü, Emeğin Özgürlüğü Kadar Yaşamsaldır”

Bağımsızlık Yolu, LGBTI haklarıyla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla kullanılan billboardlara iki boyunca yapılan saldırılar üzerine açıklama yaptı.

Tabelalara saldıranlardan, “onlar da yaşasın ama çocuğuma kötü örnek oluşturuyorlar” diyenlere kadar geniş bir yelpazede de olsa, bunların tümünün homofobi olduğunun altı çizilen açıklamada, “aşkın sadece altın yüzük takıp 2 çocuk üreten boyutunu kutsamak, bunun dışındakilere saldırmak ikiyüzlülüktür” denildi.

Saldırılarla Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks bireylere yönelik nefretin ayyuka çıktığı ifade edilirken, “sevginin özgürlüğünün, emeğin özgürlüğü kadar yaşamsal olduğuna” vurgu yapıldı.

Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Herkesin homofobisinin kendine olmadığı bir toplumda yaşıyoruz…
Bugünlerde bir kez daha, Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks bireylere yönelik nefret ayyuka çıkmıştır. Tabelalara saldıranlardan, onlar da yaşasın ama ergen çocuğuma kötü örnek oluşturuyorlar diyenlere kadar geniş bir yelpazede de olsa, bunların tümü homofobidir.
Kıbrıs adasının aşkın, sevginin adası olmasıyla övünür, dolunaya ve denize şiirler yazarız… Aşkın sadece altın yüzük takıp 2 çocuk üreten boyutunu kutsamak, bunun dışındakilere saldırmak ikiyüzlülüktür. Biz tüm çabasını çocukların güzel bir gelecekte mutlu olarak yaşaması için verenler olarak, bireyin kendini özgürce var edebilmesi kavgasında, sevginin özgürlüğünün, emeğin özgürlüğü kadar yaşamsal olduğuna inanıyoruz.
Ayrımcılıklardan kar sağlayan, eğitim sisteminden medyasına kadar tüm araçlarıyla tektipleştiren kapitalist düzenin yarattığı her türlü baskı ve nefrete karşı, LGBTI’ler ve tüm ezilenlerle yan yana mücadele etmeye devam edeceğiz.
Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek…

Bağımsızlık Yolu

65 Paylaşımlar