Bağımsızlık Yolu’ndan Hür-İş’e Asgari Ücret Desteği: “Kamudaki En Düşük Maaşa Endekslensin”

Bağımsızlık Yolu’ndan bir heyet dün Başbakanlık önünde Asgari ücret ile ilgili imza kampanyası yürüten Hür-İş Federasyonu’nun çadırını ziyaret ederek destek belirtti. 

İmza Kampanyasına Destek

Hür-İş’ten Asgari Ücret Komisyonu’nda yaşanan tartışmalar ve gelişmeler ile ilgili bilgi alan Bağımızlık Yolu heyeti, asgari ücretin kamudaki en düşük maaşa endekslenmesi talebi ile Hür-İş’in başlattığı imza kampanyası için de imza verdi.

“Kamu – Özel Sektör Arasındaki Duygusal Uçurumu Ortadan Kaldıracak”

Hür-İş’in asgari ücretle ilgili geliştirdiği talebin hem özel sektör emekçisi için içinden geçmekte olduğumuz kriz döneminde yaşanabilir bir asgari ücretin oluşması  açısından anlamlı olduğunu vurgulayan Bağımsızlık Yolu heyeti, böylesi bir uygulamanını kamu ve özel sektör emekçileri arasında oluşturulan duygusal uçurumu da ortadan kaldırmaya dönük bir adım olacağı ve emekçilerin ortak çıkarlarını görünür kılacağını vurguladı. 

Bağımsızlık Yolu Benzer Bir Yasa Hazırlayıp Bakana Sunmuştu

Bağımsızlık Yolu heyeti ayrıca Parti olarak asgari ücretin kamudaki en düşük maaşa endeklsenmesi konusunda geçmişte bir yasa hazırlayıp dörtlü hükümet döneminde bu yasayı dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na yazılı olarak sundukları bilgisini de verdi. 

Kamuda Örgütlü Sendikalara Çağrı: “Özel Sektör Emekçileriyle Dayanışmak İçin Uyarı Grevi Yapın”

Bağımsızlık Yolu ziyarette son olarak ise kamuda örgütlü sendikalara özel sektör emekçilerinin sorunlarını ve taleplerine yönelik dayanışma göstererek bir günlük uyarı grevi gerçekleştirme çağrısında bulundu. 

264 Paylaşımlar