Bağımsızlık Yolu’ndan Lefkoşa’da Gövde Gösterisi: 1. Olağan Kurul Gerçekleştirildi

Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Örgütü, 26 Mayıs 2019’da 1. Olağan Kurulu’nu 50 civarında üye  katılımı ile gerçekleştirdi.

Haziran 2018’de siyasal parti olarak kaydını yapan Bağımsızlık Yolu’nun Lefkoşa 1. Bölge Kurulu’nda Divan; Çemre İpçiler, Sunalp Asena ve Buğra Keskindağ’dan oluştu.

Divanın oluşturulmasının ardından iş kazalarında hayatını kaybeden emekçiler ile devrim ve dünya barışı için verilen mücadelelerde şehit düşenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

 

“Kimlik Değil Sınıf Mücadelesi”

Saygı duruşunun ardından Lefkoşa  Bölge Örgütü eski Sorumlusu Mustafa Keleşzade yaptığı konuşmada, bir yanda Kıbrıslı milliyetçileri, diğer yanda Türkiyeli milliyetçileri,  bir yanda yeni Türk devletçiler gibi ayrılıkçılığa varanlar, diğer yanda çözüm diye bağırmakla çözüm geleceğini düşünenler varken, Bağımsızlık Yolu’nun “kimlik değil sınıf mücadelesi” sözünün yükseltilmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmanın ardından faaliyet raporu okundu ve mali rapor aklandı.

Kurul Lefkoşa Bölge Komitesi’ne talip olan üyelerin adaylıklarını koyması ile devam etti.

Yapılan seçim sonucunda Lefkoşa Bölge Komitesi Cansu N. Nazlı, Evren Cem ve Ömer Tatlısu isimlerinden oluştu.

 

“Tavandan Değil Tabandan Siyaset”

Seçilen bölge komitesi adına bir konuşma yapan Cansu N. Nazlı, 1 yıl önce partileşe Bağımsızlık Yolu’nun yukarıdan siyaset yerine tüm üyelerin katılımcılığını sağlayacak bir kurumsallaşma içinde olduğunu vurguladı.

Ayrıca Nazlı “Logomuzdaki renklerin sembolize ettiği  kadın ve emek mücadelesi yükselerek sürerken, sembolize edilen diğer bir alan olan ekoloji mücadelesine önümüzdeki dönemde parti olarak biraz daha fazla mesai harcamamız gerekir” ifadelerine yer verdi.

 

0 Paylaşımlar