Bağımsızlık Yolu’nun 4. Yılı Vesilesiyle Dayanışma Yemeği Gerçekleştirildi

Bağımsızlık Yolu’nun 4. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği dayanışma yemeği 28 Aralık Cuma akşamı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Baraka Kültür Merkezi müzik topluluğu Sol Anahtarı’nın şarkıları eşliğinde başlayan yemeğe yaklaşık 300 kişi katıldı.

 

“Emek Eksenli ve Sınıfsal Politikalarla Muhalefete Talibiz”

Açılış konuşmasını yapan Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu 2018 yılının emek, kadın, ekoloji ve barış mücadeleleri açısından zor geçtiğini ve 2019’un da zor olacağını vurgularken, Bağımsızlık Yolu’nun tüm bu sorunlar karşısına emek eksenli politikalar üreterek dikilmek için kurulduğunun ve partinin muhalefete talip olduğunun altını çizdi.

 

 

Örgütler Destek Verdi

KTÖS, HAK-SEN, KTAMS, DAÜ-SEN, DAÜ BİR-SEN, GÜÇ-SEN, Baraka Kültür Merkezi, Ak-Der, Kay-Der, Makamer, TDP, KSP’nin de katılım gösterdiği; EL-SEN, KTOEÖS, TIP-İŞ’in ise katılamayıp dayanışma belirttiği yemekte yazar Mehmet Kansu ve Nikolaos Stelya da birer konuşma yaptılar.

Kansu, bağımsızlığın bir ülkenin olmazsa olmazı olduğunu, bu nedenle Bağımsızlık Yolu’nun ülke için çok önemli olduğunun altını çizerken, Stelya “Bağımsızlık Yolu, karanlığın sonunda beliren ışığın ilk kıvılcımıdır” dedi.

Gece daha sonra Khora Yayınları’nca basılan yerli yazar ve sanatçıların kitaplarının hediye edildiği çekiliş ile sürdü.

 

Çekilişin ardından gece boyunca coşkulu müziklerle geceye değer katan Sol Anahtarı ile sahneyi paylaşan Grup Bariya solisti Muzaffer Sevim seslendirdiği şarkıyla oldukça anlamlı bir dayanışma gösterdi.

 

 

150 Paylaşımlar