BARAKA: “BU MÜCADELE SADECE 168 CAS ÇALIŞANININ MÜCADELESİ DEĞİL”

Baraka Kültür Merkezi, batırılan KTHY’nin yer hizmetleri şirketi CAS’ın yıpratılarak kapatılmaya çalışılması ile ilgili olarak bugün biz yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Bu mücadele, sadece 168 CAS çalışanının mücadelesi değil. Kıbrıslı Türk halkının varoluş mücadelesinin bir parçasıdır da aynı zamanda” dendi. Açıklamanın tam metni ise şöyle;

“2011 tarihinden şunun şurasında üç sene ya geçti ya geçmedi. Yine aylardan Temmuz! Ve yine kavurucu sıcağın altında memleketimizin emekçileri! Hatırlayalım; 2011’de KTHY bilinçli bir şekilde batırılmış ve çalışanları mağdur edilmişti. Halkın kurumu olan uçak şirketimiz, yerli işbirlikçi hükümetlerin de uğraşıyla TC sermayesi tarafından batırılmıştı.

Daha bir ay önce dönemin Maliye Bakanı Ahmet Uzun “KTHY’yi Türkiye batırdı” diye de açıklama yaparken; şimdilerde ise, eski KTHY’nin yer hizmetleri şirketi CAS, aynı politikayla yok edilmeye çalışılıyor.

Uzun süredir deneyimli çalışanlarına, özverili hizmetlerine rağmen TC sermayesi tarafından yıpratılmaya çalışılan CAS emekçileri bugün, tam 3 yıl önce KTHY çalışanlarının olduğu gibi sokakta! Dönemin Başbakan’ı İrsen Küçük ve partisi tarafından “terörist” diye ilan edilen KTHY çalışanları da yanlarında!

Bu kez daha deneyimli ve daha kararlılar. Öfkeliler de aynı zamanda. 3 yıl önce hükümette değilken “KTHY çalışanlarıyla birlikte gerekirse çadır kurarım” diyen Serdar Denktaş ve politikasına inanmıyorlar! “KTHY’yi Türkiye batırdı” açıklamasını lütfedip daha bugün yapan Ahmet Uzun’a ve şu an hükümet edip CAS’ın bu durumuna göz yuman partisine güvenmiyorlar!

Sadece kendi mücadelelerine ve halkın mücadelesine güveniyorlar!

Bu mücadele sadece 168 CAS çalışanının mücadelesi değil, Kıbrıslı Türk halkının varoluş mücadelesinin bir parçasıdır da aynı zamanda!

CAS emekçilerinin verdiği her türlü mücadelede yanlarında olacağız!

Zafer Direnen Emekçilerin Olacaktır!”

Baraka Kültür Merkezi (a)
İsmail Özuçar

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply