Baraka: ‘Elektrik Zammı Stop’

DSC_1004Baraka Kültür Merkezi Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’na telgraf çekerek, elektrik zammını protesto etti.

Telekomünikasyon Dairesi’nden Başbakan Yorgancıoğlu’na çekilen telgraf “Sayın Zambakan’ ifadesiyle başladı.

Telgrafta “Susmayacağız stop; direneceğiz stop; elektrik zammı stop” denildi.

Telgraf daha sonra Baraka Aktivisti Pınar Piro tarafından okunarak basın ile paylaşıldı.

Rahvancıoğlu: ‘Direnmekten başka sansımız yok’

Baraka aktivisti Münür Rahvancıoğlu ise bugüne dek elektrik zammına karşı çeşitli eylemler yaptıklarını ve  Başbakan Yorgancıoğlu ile bir dizi görüşme gerçekleştirdiklerini; zammın yanlış olduğunu, geri alınması gerektiğini ifade ettiklerini aktardı. Rahvancıoğlu bu görüşmelerde kendilerine hükümet tarafından ‘zam yapmaktan başka şansımız yoktu’ denildiğini söyledi.

Elektriğin yanında tüp gaz ve akaryakıta yapılan zamlara atıfta bulunan Rahvancıoğlu, “Kıbrıslı Türklerin yoksullaştırılması, yoksunlaştırılması, fakirleştirilmesine dayalı bir siyasetin izlendiğini gözlemleyebiliyoruz” dedi.

Yaptıkları görüşmede, Başbakan’ın akaryakıt alımı için zamdan başka çarelerinin olmadığını söylediğini savunan Rahvancıoğlu, AKSA ile yapılan “kıyak” denebilecek anlaşma, devlet kurumlarının kendi borçlarını ödememesi, bazı sermaye kesimlerinin kayrılması ve borçlarını ödememesinin  kurumun üzerindeki esas yükü oluşturduğu yönündeki görüşlerini dile getirdi.

Rahvancıoğlu şöyle konuştu: “Onların nasıl zam yapmaktan başka şansı yoktur bizim de; halkın da eylem yapmak ve direnmekten başka şansı yoktur.”

 

Rahvancıoğlu yapılan zammı unutmayacaklarını ve her platformda hatırlatacaklarının söyledi.

DSC_1001İşte telgrafta yazanlar:

Sayın Zambakan stop

Elektriğe yaptığınız zam canımızı yakıyor stop Devlet kendi borçlarını ödemezken ve AKSA’ya bir sürü kıyak geçilirken, kendimizi enayi gibi hissediyoruz stop

Bu zammı asla kabul etmeyeceğiz stop Her platformda size Hatırlatacağız stop Susmayacağız stop Direneceğiz stop

Elektrik Zammı STOP

 

DSC_0012

 

118 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply