Baraka: “Halkevleri, başlattıkları savaşı yaşadıkları saraylardan izleyenlerin değil, o savaşlarda evlatlarını toprağa veren yoksul halkların örgütüdür”

Baraka Kültür Merkezi, Türkiye’de laiklik, eşitlik, özgürlük ve barışı savunan Halkevleri Eş Genel Başkanı ve üyelerinin gözaltına alınmasına tepki göstererek, faşizmin tarihte en güçlü olduğu zamanlarda dahi barış, eşitlik ve kardeşlik mücadelesini susturmaya gücünün yetmediğini AKP’ye hatırlattı.

Baraka Kültür Merkezi’nden yapılan açıklama şöyle;

Kardeş Türkiye halklarının örgütü, yoldaş örgütümüz Halkevleri’nin, laiklik, eşitlik, özgürlük ve barışı savunan Eş Genel Başkanı ve üyeleri faşist AKP iktidarı tarafından gözaltına alınmıştır.

Gericiliğe karşı laikliği, kadın ve çocuklara yönelik saldırılara karşı eşitliği, emek sömürüsüne karşı özgürlüğü ve savaşa karşı barışı savunan Halkevleri’nin her daim AKP’nin hedefinde olması şaşırtıcı değildir.

Halkevleri, başlattıkları savaşı yaşadıkları saraylardan izleyenlerin değil, o savaşlarda evlatlarını toprağa veren yoksul halkların örgütüdür. Bu nedenle saraylılar savaş çığırtkanlığı yaparken, Halkevleri barış mücadelesi vermektedir.

Bizler, Kıbrıs’ın kuzeyinden, Halkevleri özelinde kardeş Türkiye halklarının verdiği mücadeleyi selamlarken, faşizmin tarihte en güçlü olduğu zamanlarda dahi barış, eşitlik ve kardeşlik mücadelesini susturmaya gücünün yetmediğini AKP iktidarına hatırlatırız.

Halkevleri memlekettir, memleketi susturamazsınız!

Baraka Kültür Merkezi

28 Paylaşımlar