Baraka: “Yaşamımızı Karartmaya Çalışanlara Rağmen Yeşili Seviyoruz”

FOBaraka Kültür Merkezi 12 Ocak Pazar günü saat 10:30’da Taşkent bölgesinde ağaç dikecek. Dernekten yapılan açıklamaya göre saat 10:30’da Taşkent Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi önünde buluşularak fidan dikimine gidileceği duyuruldu.

Yapılan duyuruda “gelen giden hükümetler ocağımıza incir ağacı dikmeye devam ededursun, biz ülkemize ve geleceğimize sahip çıkmak için ağaç dikiyoruz” denildi.

“Yaşamımızı karartmaya çalışanlara rağmen”
Zamlarla, özelleştirmelerle, teslimiyetçi politikalarla, çevreyi ve doğayı hiçe sayan uygulamalarla yaşamımızı karartmaya çalışanlara rağmen yeşili seviyor ve çoğaltıyoruz denilen açıklamada “onlar göç yasalarıyla, sosyal güvensizlik yasalarıyla geleceğimizi yok etmek isteseler de, yangın helikopteri yerine makam araçlarına bütçe ayırsalar da bizler, bu memleketin bizim olduğunu biliyoruz” ifadelerine yer varildi.

Baraka Kültür Merkezi’nin fidan dikme çağrısı şöyle devam etti:
“Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim” diyoruz…
Bu amaçla, 12 Ocak Pazar günü saat 10.30’da Taşkent Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi önünde buluşarak fidan dikmeye gidiyoruz.
Yeşili ve ülkesini seven herkesi bekleriz. Sandüviç ve içecek ikramları Baraka’dan yapılacaktır. Detaylı bilgi için 0542 860 32 80 numaralı telefon aranabilir.”

93 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply