Baraka’dan ‘Direniş Ormanı’

Baraka Kültür Merkezi Taşkent yolu üzerindeki ‘Yeşil Kuşak’ bölgesine fidan dikerek, ‘egemenler ocağımıza incir ağacı dike dursun, biz ülkemize sahip çıkalım’ mesajı verdi. 

DSC_0753Baraka’nın ‘Egemenler ocağımıza incir dikiyor, biz ülkemize sahip çıkıyor, fidan dikiyoruz’ çağrısıyla ağaç dikimi etkinliği gerçekleştirildi.

 

65 kişinin katıldığı ve 150 adet fidanın dikildiği etkinlikte, Orman Dairesi ve Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri de hazır bulundu.

 

Direniş Ormanı

Ağaç dikimi etkinliği Orman Dairesi ekiplerinin örnek fidan dikimi yapmasıyla başladı. Baraka aktivist ve dostları yaklaşık 1500 metre kare alana 150 fidan dikti. Dikimini ardından Lefkoşa Türk Belediyesi’nin sağladığı su tankeri ile fidanlara ‘can suyu’ verildi. Dayanışma ve birliktelik örneği sergilenen etkinlikte hükümetlerin halk karşıtı politika ve uygulamalarına  inat ülkemize sahip çıkma mesajı verildi.

Baraka’dan yapılan açıklamaya göre ülkemize ve yeşile sahip çıkılması gerektiği vurgulandı.

DSC_0701

Baraka’dan yapılan açıklama şöyle:“Hükümetlerin tüm halk karşıtı icraat ve politikalarına rağmen, ekolojik tahribatın her alanda hat safhada yaşandığı bir dönemde yeşile ve umuda sarılmalıyız. Egemenler bizlerin ocağına incir ağacı dikiyor biz ise umut ve coşku ile ülkemize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz, fidan dikiyoruz. Bugün burada 65 kişi ile 150 ağaç dikerek küçük bir ‘Direniş Ormanı’ yarattık. Bu küçük ‘Direniş Ormanı’ ülkemizin bağımsızlığı kavgasına, eşitlik ve adalet direnişimize ufak bir ‘can suyu’ olsun. Ekolojik tahribatın hat safhada yaşandığı ülkemizde yeşile sarılmak ve ‘Diren Ekoloji’ demek, geleceğe sarılmak ve hayatı savunmak ile aynı anlamdadır. Bundan dolayı bu küçük ‘Direniş Ormanı’nın büyük direnişlerin ve kazanımların, ekolojik kurtuluş mücadelesinin de can suyu olmasını umut ediyoruz.’ denildi.

 

LTB’ye ve Orman Dairesi’ne teşekkür

Baraka Kültür Merkezi ayrıca katkılarından dolayı Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ve sağladığı fidanlardan dolayı da Orman Dairesi’ne teşekkür etti.

DSC_0713

DSC_0982DSC_0810

116 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply